Guntars Miķelsons/Aivars Maļavkins finišē divos Somijas rallija čempionāta posmos

Info: Dace Janova, www.4rati.lv
Foto: www.almrally.ru

Janvāra beigās Rovaniemi apkārtnē norisinājās dubultais Somijas rallija čempionāta posms Arctic Lapland Rally – šajās sacensībās katra no abām rallija dienām tiek skaitīta kā atsevišķs nacionālā čempionāta posms.

Kā jau tika prognozēts iepriekš, „Arctic Lapland Rally” uzvaru guva pieckārtējais Somijas rallija čempions Juha Salo.

Lai gan sākotnēji šķita, ka uzvarētājs šogad būs viens no Somijas jaunajiem talantiem Jarko Nikara, 2009.gada „Pirelli Start Driver” programmas dalībnieks, tomēr izlidošana no trases un vairāk nekā 20 minūtes, pavadītas kupenā, šo iespēju viņam liedza.

Šajā rallijā startēja arī Latvijas ekipāža Guntars Miķelsons/Aivars Maļavkins. Cīņa par rezultātu, piedaloties „Arctic Lapland Rally” sportistiem te nebija primārais, galvenais bija – pārbaudīt sporta automašīnu un salīdzināt, kā arktiskajos ātrumposmos ir braukt ar Subaru (pirms diviem gadiem ekipāža te startēja ar Mitsubishi EVO).

Rallija trase Lapzemē atšķiras no Latvijas rallijos pierastajiem dopiem ar lielu dažādību un konfigurāciju, garas taisnes mijas ar metošiem tramplīniem, daži ātrumposmi sastāv gandrīz tikai un vienīgi no līkumu kakādēm. Gaidītā sniega un ledus vietā gan nācies piedzīvot nelielu vilšanos, jo tāpat kā pie mums, arī Somijā zeme zem sniega kārtas nav paspējusi sasalt un braucot tumsā, auto pavadīja riepu radžu mestās dzirksteles.

Visnopietnāko pārbaudījumu sportistiem sagādāja pēdējais, 46 km garais ātrumposms, kas bija jābrauc tumsā un sniegputenī, uz priekšu redzot ne vairāk kā 2-3 metrus. Rallijā kopā tika nobraukti pāri par 800 km, tai skaitā 232 kilometri ātrumposmos.
Ekipāža ir apmierināta ar sacensībām – finišs, lieki neriskējot, Lapzemes rallijā ir sasniegts, arī sporta automašīna slodzi ir izturējusi. Miķelsons/Maļavkins šogad vēl plāno startēt kādā no Eiropas asfalta rallijiem, kā arī Krievijas sacensībās.

Sportisti saka paldies mehāniķiem Ingusam un Marekam, „Prospeed” inženieriem un informatīvajam atbalstītājam www.4rati.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *