Enduro sasniegts darbības mērķis, 109 dalībnieki uz starta

Info: www.lamsf.lv
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Fotoaģentūras “4rati”foto no sacensībām.

Nedēļas nogalē, 21. – 22. jūlijā Engurē norisinājās trešais Latvijas un Baltijas čempionāta enduro posms un ceturtais Latvijas Motosporta Federācijas (LaMSF) kausa izcīņas posms. 2007. gada sezonā atlicis vēl tikai viens Latvijas čempionāta posms enduro un šīgada sezona ar sekmīgiem rezultātiem tiks noslēgta. Engures posmā pēc vairāku gadu mērķtiecīgas darbības sasniegts ilgi gaidīts mērķis – pārsniegta 100 dalībnieku robeža un uzstādīts jauns dalībnieku rekords – 109 sportisti.

Kā apliecināja enduro komisijas locekļi, šis ir vēsturisks brīdis un skaitlis. Pat Padomju Savienības laikos lielākais rekords bijis 105 dalībnieki, līdz ar to varam sacīt, ka enduro vēsturē ierakstīts jauns rekords.

„Ja salīdzinām ar Poliju, kur sacensībās piedalās ap 20 sportistiem, mums ir pārsniegtas visas robežas. Uz mūsu iedzīvotāju skaitu, 100 sportisti ir ļoti kupls skaits. Komisija strādājusi, lai radītu apstākļus ikvienam tehnisko sporta veidu cienītājam piedalīties sacensībās, kas ir drošas, azartiskas un labs nedēļas nogales izklaides veids”, norāda Artūrs Robežnieks, enduro komisijas vadītājs. „Esam vienu mērķi sasnieguši, nākamais ir realizēt sekmīgi Eiropas čempionātu un veicināt ārzemju dalībnieku piedalīšanos sacensībās Latvijā, jo sports ir viena no veiksmīgākajam iespējām sevi apliecināt pasaulē”.

Nenoliedzami konkurence sacensībās pieaug. Par to pārliecinājās arī visi klātesošie, kas piedalījās un vēroja sacensības. Šoreiz sacensību organizators bija parūpējies par īpaši grūtu vienu no laika kontroles punktiem, kur posms bija vairāk kā četru minūšu garš brauciens smilšainā karjerā. Tas bija ne tikai pārbaudījums sportistiem, bet arī sagatavotajai tehnikai.

Posma kopvērtējuma tabulā 85cmm klasē pirmo vietu izcīnījis Kristers Teko. E1 klasē labu sniegumu uzrādīja Madars Pureklis, kas apsteidza vienu no spēcīgākajiem sacensību un Eiropas čempionāta dalībnieku igauni Toivo Nikopensiusu. E2 klasē pirmo vietu gan sacensību, gan čempionāta kopvērtējumā saglabā Lauris Ermanis. E3 klasē šosezon sīvākā konkurence ir starp ilggadējo enduro braucēju Jāni Vinteru un pieredzējušo motokrosistu Leonu Kozlovski. Šoreiz stiprāks trasē bija Leons Kozlovskis, viņam kopvērtējumā pirmā vieta. Hobby klasē pirmo vietu izcīnīja Sandris Kļaviņš. Senioru klasē čempionāta līdera lomu saglabā Artūrs Robežnieks, savukārt veterānu klasē Latvijas sportistus pieveicis Igaunijas pārstāvis Arto Niskanen.

Kuplākais dalībnieku skaits čempionātā ir C klasē jeb iesācēju klasē. Šoreiz sīvajā konkurencē labāko rezultātu uzrādīja Pugovičs Oskars. Jau par otro masveidīgāko atzīta rallija klase, kur šogad strauji palielinājies dalībnieku skaits. Šajā klasē pirmo vietu izcīnījis viens no šis klases spilgtākajiem pārstāvjiem Juris Deičmanis.

Savukārt, četrriteņu jeb kvadraciklu klasē pirmā vieta Sandrim Paeglim, savukārt kvadri ATV klasē uzvaras lauri Igaunijas pārstāvim Tamur Vanker. Lai ar šo klasi galvenokārt pārstāv Igaunijas vai Somijas braucēji, arī Latvijas pārstāvis Uģis Lasmanis uzradījis trešo labāko kopvērtējuma rezultātu Engures posmā.

Pēdējais 2007. gada Latvijas čempionāts enduro norisināsies 25. – 26. augustā Vidrižos.

2007. gada Latvijas un Baltijas čempionāta enduro Engures posms kopvērtējuma pirmais trijnieks:

85cmm klase:

 1. Teko Kristers (HR motosports);
 2. Romans Kārlis (AP motoklubs);
 3. Zambergs Miks (privāti);

E1 klase:

 1. Pureklis Madars (Motosports RT);
 2. Nikopensius Toivo (Igaunija);
 3. Evarsons Kristiāns (Valdlauči);

E2 klase:

 1. Ermanis Lauris (Motosports RT);
 2. Žostautas Danielus (Lietuva);
 3. Tikiņš Edgars (Valdlauči);

E3 klase:

 1. Kozlovskis Leons (Motosports RT);
 2. Vinters Jānis (JV mototeam Riga);
 3. Vinters Einārs (JV mototeam Riga);

Hobby klase:

 1. Kļaviņš Sandris (Motosports RT);
 2. Pohjonen Kimo (Somija);
 3. Žižkuns Jurijs (Moto AZ);

Senioru klase:

 1. Robežnieks Artūrs (Moto AZ);
 2. Miķelsons Ivars (Saldus 2000);
 3. Penkevics Raitis (Valdlauči);

C klase:

 1. Pugovičs Oskars (privāti);
 2. Auseklis Artis (KS motoklubs);
 3. Ušakovs Andris (Moto AZ);

Veterānu klase:

 1. Niskanen Arto (Igaunija);
 2. Ermanis Aivars (Motosports RT);
 3. Bezbailis Ansis (Moto AZ);

Rallija klase:

 1. Dambergs Dainis (Moto AZ);
 2. Kuzmins Dins (privāti);
 3. Deičmanis Juris (Saldus 2000);

Kvadri open klase:

 1. Paeglis Sandis (Moto AZ);
 2. Kaktiņš Andis (motoklubs Ape);
 3. Grāviņš Andris (Motosports RT);

Kvadri ATV klase:

 1. Vanker Tamur (Igaunija);
 2. Jassi Jaanus (Igaunija);
 3. Lasmanis Uģis (Vilders MK);

Komandu kopvērtējums:

 1. motoklubs Motosports RT;
 2. motoklubs Moto AZ;
 3. motoklubs Valdlauči.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *