Čempionu sacīkstē uzvar Ekstroms

Info: raceofchampions.com
Foto: raceofchampions.com

Svētdien Vemblija stadionā norisinājās Čempionu sacīkstes, kurā otro gadu pēc kārtas uzvarēja bijušais DTM čempions Matiass Ekstroms.

Jau priekšsacīkstēs izkrita somu galvenā cerība Markuss Gronholms, kurš zaudēja Travisam Pastranam. Tāpat pirmajā kārtā izkrita Kolina Makreja brālis Alisters, brāļi Solbergi, kā arī Sebastians Vetels.

Pusfināla pirmajā pārī brauca Šūmahers pret Sebastianu Burdē, bet otrajā pārī zviedrs Ekstroms pret Endiju Priolu. Nekādi pārsteigumi nenotika un finālā iekļuva pagājušā gada uzvarētājs Ekstroms un septiņkārtējais pasaules čempions Šūmahers. Pirmajā braucienā uzvarēja Ekstroms, bet jau nākamajā braucienā, kur bija jābrauc ar speciāli sagatavotiem bagijiem, uzvaru izcīnīja Šūmahers. Viss izšķīrās pēdējā braucienā, kur atkal ātrākais bija Ekstroms, tādejādi šajās sacensībās uzvarot jau otro gadu pēc kārtas.

Pirms tam norisinājās sacensības Nāciju kausā. Pirmajā pusfinālu pārī tikās abas Skandināvijas komandas – Somija un Norvēģija. Cīņa šoreiz nebija spraiga, jo abas reizes pārliecinoši uzvarēja Somijas braucēji – Markuss Gronholms un Heiki Kovalainens. Arī otrajā pusfinālu pārī viss izšķīrās divos braucienos, kur pārliecinoši ātrākie bija Šūmahers un Vetels. Atgādināsim, ka sacīkšu formāts paredzēja, ka katras valsts piloti aizvada pa vienam braucienam. Ja rezultāts ir neizšķirts, tad viss izšķiras pēdējā braucienā.

Fināla braucienu starp Somijas un Vācijas izlases atklāja Šūmahers un Kovalainens. Teicams starts padevās somam, bet pieredzējušais vācietis Šūmahers sev neraksturīgi kļūdījās un startā noslāpa. Pagāja ļoti ilgs laiks, kamēr viņš pielaida savu auto, taču glābt šo braucienu vairs nebija iespējams. Kad Šūmahers izkustējās, Kovalainens viņu jau bija noķēris. Te līdzjutēji varēja redzēt īstu cīņu starp diviem F-1 braucējiem. Abi brauca viens aiz otra, kur Šūmahers vairāk izmantoja sānslīdes, kamēr Kovalainens cītīgi centās apdzīt vācieti. Un vienā no līkumiem tas viņam arī izdevās- viņš iespraucās iekšmalā un, izejot no līkuma, saglabāja savu pozīciju.

Otrajā pārī izloze noteica, ka Gronholmam un Vetelam būs jābrauc ar somam tik ļoti zināmo „Ford Focus RS WRC” modeli. Likās, ka uzvarētājs jau ir noskaidrots, taču nekā, jo jaunais vācietis šoreiz izrādījās nedaudz ātrāks pār somu pilotu un sērijā panāca izlīdzinājumu 1:1.

Viss izšķīrās pēdējā braucienā, kur brauca abi Formulas 1 braucēji Kovalainens un Vetels. Ātrākais šoreiz izrādījās Vetels, kas ļāva Vācijas izlasei ar 2:1 triumfēt Nāciju kausā.

Par šovu skatītājiem parūpējās Kovalainens un Burdē. Vispirms somu pilots pēdējā līkumā netika galā ar „Aston Martin Vantage N24″ automašīnas jaudu, kā rezultātā mašīna tika sanesta. Lai arī pilots mēģināja to savākt, tas viņam neizdevās un tā diezgan iespaidīgi ielidoja trases norobežojumā. Arī franču sportists Burdē parūpējās par diezgan līdzīgu avāriju, taču par laimi bez nopietnām sekām.

Čempionu sacīkstes uzvarētāji:
2007.gads: Matiass Ekstroms
2006.gads: Matiass Ekstroms
2005.gads: Sebastiens Loebs
2004.gads: Heiki Kovalainens
2003.gads: Sebastiens Loebs
2002.gads: Markuss Gronholms
2001.gads: Harri Rovanpera
2000.gads: Tomijs Makinens

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *