AutoEuro 6 H un 4 H Kauss pirmajā posmā sīvas cīņas par sekundēm

Info: Iveta Kaminska, AutoEuro
Foto: Artūrs Enkurs, www.4rati.lv

Sestdien, 21. aprīlī, ar interesantām un spraigām cīņām karjeru “Akmenscūciņas” un “DSG karjeri” teritorijā, Emburgā, Jelgavas rajonā norisinājās sacensības “AutoEuro 6 H un 4 HKauss 2012” pirmais posms. Pēc sešu stundu brauciena pilnpiedziņas 4 x 4 automašīnu klasē uzvaru izcīnīja pagājušā gada neveiksminieki ekipāža Andris Feldmanis un Toms Brants, bet VAZ Historic Open klasē “Rencēnu autoklubs” komandas ekipāža Valdis Vilks, Jānis Vilks un Didzis Kalnietis, spēja pierādīt, ka šobrīd joprojām ir ātrākie starp žigulīšu braucējiem.

“AutoEuro 4 H Kausā” motobraucēju konkurencē absolūti ātrākie bija MX Open klases braucēji no komandas “Motosports RT”, kurā startēja Edgars Siliņš, Lauris Ermanis un Uģis Klimons (Moto A-Z), MX Hobiju klasē uzvaru svinēja “Dienvidu Motoparks” komanda Toms Avens, Gints Leilands un Ģirts Ārstenieks, bet Kvadri Open klasē nepārspēti bija “ApPasaule” braucēji Ralfs Kaliksons un Artūrs Vēvers.

Pagājušā gada rudenī notika pirmais mēģinājums noorganizēt Latvijā izturības braucienu sešu stundu garumā autosportistiem un trīs stundu cīņu motobraucējiem. Pārbaudījums izdevās un šogad tiek jau rīkots “6 H un 4 H Kauss” seriāls, kas sezonā notiks četros posmos un gada beigās noskaidrosies, kuri izcīnīs “Ceļojošo AutoEuro 6 H un 4 H Kausu”.

Sacensības “AutoEuro 6 H un 4 HKauss 2012” ir unikālas ar to, ka tajās vienlaicīgi trīs dažādās trasēs par uzvaru cīnās gan pilnpiedziņas 4 x 4 automašīnas, gan vieglās mašīnas, tajā skaitā pat standarta “žigulīši”, gan motocikli un kvadricikli. Tas ir līdzīgi kā slavenajā maratonrallijā “Dakara”, tikai šoreiz tepat, Latvijā!

Jau pirms sacensībām maratonrallija “Dakara” vairākkārtēji dalībnieki brāļi Jānis un Einārs Vinteri paziņoja, ka nopietni gatavojas un viņu komanda “JVE Mototeam” ir nolēmusi cīnīties, lai iegūtu “4H Ceļojošo Kausu”. Šoreiz, četru stundu garumā, nepārtraukti mainoties līderiem, MX Open klasē pirmo vietu ar nieka septiņu sekunžu pārsvaru izcīnīja komanda “Motosports RT”, kurā startēja Latvijas un Baltijas čempions enduro un endurokrosā Edgars Siliņš, kopā ar Lauri Ermani un Uģi Klimonu. Trešajā vietā, ar četru apļu starpību, finišēja Mareks Štrauss un Arvis Bumbiers.

MX Hobiju klases uzvarētājiem komandai “Dienvidu Motoparks” nācās pārvarēt vairākus pārbaudījumu – Gints Leilands pēc neveiksmīgi izvēlētas trajektorijas nogrima dubļos, bet Tomam Avenam nācās atrast risinājumu, kā desmit kilometrus garo trasi veikt ar pārsistu riepu. Tā kā komandā startēja trīs dalībnieki, tad situāciju glāba Ģirts Ārstenieks, kurš varēja turpināt cīņu.

Kvadri Open klasē uzvaru interesantā veidā izcīnīja “ApPasaule” komandā startējošie braucēji Ralfs Kaliksons un Artūrs Vēvers. Pēdējā aplī pusi trases Kaliksons veica un finišu sasniedza atmuguriski braucot. Viņu no sīvākajiem konkurentiem Gintu Lūsi un Kristapu Veinbergu šķira tikai nepilns aplis, tāpēc tika atrasts šāds risinājums, lai noturētu līderpozīcijas, pēc tam, kad viņu piemeklēja tehniskas problēmas. Trešajā vietā ierindojās “Gaujas Kauss MX Team” komanda, kurā startēja Edgars Liepiņš un Andis Baltiņš. Viņiem šis bija pirmais izturības pārbaudījums šāda veida sacensībās.

Apvidus automašīnu 4 x 4 T,N,R klasē gandrīz visu sacensības laiku līdera pozīcijas noturēja pagājušā gada neveiksminieki Andris Feldmanis un Toms Brants. Ekipāžai “Skoks & Piķis” (Igors Skoks, Arvis Piķis, Rūdolfs Skoks, Agris Piķis) šoreiz nepaveicās, jo biežāk nācās labot savu Mitsubishi Pajero Evo un servisa parkā arī tika zaudētas izšķirošās minūtes.

Līdz pat finišam spraigi cīņā iesaistījās arī tēvs un dēls Ivans Bergmanis un Vladislavs Bergmanis (komanda “Novators”), kurus no otrās vietas šķīra viens aplis. Pie tam lielāko sacensības smagumu iznesa dēls Vladislavs, kas trasē atradās četras stundas pēc kārtas.

VAZ Historic Open klasē pagājušajā gadā cīņa par pirmo vietu bija līdz pat pēdējam aplim. To, ka Valdis Vilks, Jānis Vilks un Didzis Kalnietis ir ātrākie, viņi pierādīja ar pārliecinoši pārsvaru, gandrīz četrus kilometrus garajā trasē veicot 46 apļus. Braucot ar standarta žigulīti, atkal otrajā vietā ar 38 veiktiem apļiem Jānis Pelsis, kurš startēja vienā ekipāžā kopā ar saviem trim dēliem Mareku, Indaru un Ervīnu. Trešajā vietā ekipāža Ilvars Unāms, Edijs Zimza, Edgars Pētersons un Ivars Pētersons, kuriem šis bija pirmais mēģinājums šādās sacensībās. Pēc finiša viņi atzina, ka guvuši ievērojamu pieredzi un jau nākošajā posmā ir nolēmuši cīnīties par augstāku vietu.

Skatītāju balojumā, kurā tika noteikti atraktīvākie braucēji un ekipāžas katrā no trīs trasēm, balvā lielu lasi saņēma motosportists Jānis Vinters, vieglo automašīnu konkurencē Valda Vilka ekipāža, bet starp džipiem komanda “Skoks & Piķis”.

Jāatzīmē, ka organizatori ir padomājuši par speciālu konkursu arī skatītājiem un aicina ikvienam sūtīt interesantākos fotouzņēmumus uz adresi info@autoeuro.lv un piedalīties foto konkursā. Sezonas noslēgumā trīs labāko darbu autori iegūs veicināšanas balvas: firmas “Canon” dāvāto tehniku, “Epson” foto printeri un “fineArtPrint.lv” dāvanu karti 50 latu vērtībā foto izdrukai.

Sacensību atbalstītāji: “Aureus Kapitāls”, “DSG Karjeri”, “Latvijas autoceļu uzturētājs”, Putoline, Kroon Oil, Dino&Co, 77. lubricants, “Eirovīns” “Red Bull”, “Canon”, “Epson Baltija”, “fineArtPrint.lv”, “Lattako”, “Mediju grupa Partneri”, informatīvie atbalstītāji: radio “101 Rūc”, “Rīga Radio 94’5 FM”, www.sportacentrs.lv, www.4rati.lv, www.go4speed.lv, žurnāls “AutoEuro”.

“6 H un 4 H Kauss 2012” nākošie trīs posmi tiks organizēti karjeru „Akmenscūciņas” un “DSG karjeri” teritorijās, Emburga, Jelgavas rajonā, kur 6. oktobrī noskaidrosies sezonas uzvarētāji.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *