ERČ pirmajā posmā Austrijas „Jänner Rallye” uzvar Roberts Kubica

Info: Dace Janova, pēc fiaerc.com

Ar sacensības noslēdzošajā ātrumposmā izcīnītu Roberta Kubicas uzvaru noslēdzies šī gada pirmais Eiropas rallija čempionāta posms, Austrijas „Jänner Rallye”.

Risks un pareizā riepu izvēle attaisnojās –  miglā un tumsā notiekošajā 25 km garajā ātrumposmā Kubica (Ford Fiesta RRC) pārspēja līdzšinējo rallija līderi Vaclavu Pehu (MINI John Cooper Works S200) par 31,7 sekundi.

Par spīti rallija pirmajā dienā pārsistajai riepai un nopelnītajam 10 sekunžu sodam par pāragru startu, Kubica ne tik vien uzvarēja „ Jänner Rallye”, bet arī no Markusa Gronholma rokām saņēma Kolina Makreja ERC Flat Out balvu.

„Protams, uzvarēt ir lieliski, bet mūsu galvenā prioritāte šeit bija gūt maksimāli daudz pieredzes, lai pēc iespējas labāk sagatavotos Montekarlo rallijam”, pēc finiša atzina Kubica, kurš pagājušajā gadā ne pārāk veiksmīgi tika startējis četros ERC posmos.

Otrās vietas ieguvējs Pehs neslēpa, ka ir sarūgtināts par zaudējumu – „Noslēdzošais ātrumposms bija ļoti grūts un dubļains, mēs centāmies būt ātri, bet vienlaikus arī neiznīcināt automašīnu. Esmu sarūgtināts par to, ka neuzvarēju, bet darīju visu, kas bija manos spēkos un tā bija lieliska cīņa”.

Trešajā vietā palika vienpadsmitkārtējais Austrijas rallija čempions Raimunds Baumšlāgers, iegūstot maksimālo punktu skaitu Austrijas čempionāta kopvērtējumā.

Vasilijs Grjazins/Dmitrijs Čumaks, kuri startēja ar Latvijas komandas “Sports Racing Technologies” sagatavoto Ford Fiesta S2000,  Austrijas rallijā finišēja 7.vietā.

Nākamais Eiropas rallija čempionāta posms norisināsies Latvijā, „Rally Liepāja”  no 31.janvāra līdz  2.februārim.