Kārtīgos ziemas apstākļos noslēdzas ‘Kurzemes ziemas kauss’

Foto: Facebook.com/eveautosports

Kurzemes ziemas kauss 2023 fināla posms pārsteidza ne tikai ar lielo dalībnieku skaitu, bet arī ar kārtīgām ziemas sacīkstēm. Aizvadītais posms, kurš 25. februārī norisinājās Vaiņodes lidlaukā, uz starta pulcēja vairāk kā simtu piecdesmit dalībniekus.

Arī laika apstākļi nepievīla un tieši uz sacensību dienu sagādāja gan sniegu, gan ledu. Šādos laika apstākļos trases segums ir diezgan neprognozējams un no dalībniekiem prasa lielu koncentrēšanos, jo katra liekā sānslīde trasē pārvēršas par liekām sekundes simtdaļām rezultātu tabulās, un pie lielās dalībnieku konkurences sekundes simtdaļas būtiski ietekmē sacensību rezultātus. Kā spilgts piemērs – FWD klases pirmā brauciena pirmās trīs vietas šķīra vien sekundes simtdaļas.

FWD deviņpadsmit dalībnieku konkurencē pirmais Renārs Agulis no Saldus (Renault Clio), otrais Roberts Pudulis no Ventspils (VW Golf 2) un trešais Viktors Bražis no Embūtes (VW Golf 2). Roberts Pudulis arī FWD/R klasē iegūst godalgoto vietu, desmit dalībnieku konkurencē viņš ir pirmais. Otrā vietā Gijs Gūža no Virgas (VW Golf 3) un trešais Andris Dīks no Embūtes (VW Golf3).

Kupls dalībnieku skaits RWD un RWD/R klasēs, abās ieskaitēs uz starta divdesmit astoņi dalībnieki. RWD klasē pirmais Jānis Ptičkins no Liepājas (BMW 330), otrā vieta Mārtiņam Bergholcam no Liepājas un trešais Emīls Skuja no Aizputes (BMW RX). Emīlam Skujam arī trešā vieta RWD/R klasē, savukārt otrais Dailis Jansons no Alsungas (BMW) un pirmais Artis Jēkabsons (BMW RX) no Alsungas.

Pilnpiedziņas klasēs 4WD un 4WD/R īstas Audi Quattro cīņas, izņemot vienu Subaru Imprezu, kurš neatlaidīgi turēja savas pozīcijas rezultātu tabulās. 4WD klasē pirmais Gatis Bisenieks no Kandavas (Audi A4), otrā vieta Edvīnam Bražim no Embūtes (Audi 90), trešais Edgars Levics no Saldus (Audi A4). 4WD/R klasē pirmais Leonīds Pugo no Jūrmalas (Subaru Impreza), otrā vieta Gatim Biseniekam no Kandavas (Audi A4) un trešais Edvīns Bražis no Embūtes (Audi 90).

Septiņpadsmit dalībnieku konkurencē 2WD OPEN klasē pirmais Artis Jēkabsons no Alsungas (BMW RX), otrā vieta Jānim Spundiņam no Saldus (Honda Civic), un trešais saldenieks Renārs Agulis (Renault Clio). Arī 4WD OPEN klasē astoņi Audi pret vienu Subaru, Pirmajās divās vietās Gatis Bisenieks un Edvīns Bražis, trešais Leonīds Pugo, kurš startēja ar Subaru Impreza.

Izcils JUNIORU klases sastāvs, par godalgotajām vietām cīnījās septiņpadsmit dalībnieki. Pirmais Emīls Skuja no Alsungas (BMW RX), otrais Linards Jasons no Ventspils (Audi A3) un trešais Martins Freimanis no Liepājas (Opel Astra G). Arī DĀMU klasē gana sīvas cīņas un pirmo vietu piecu dalībnieču konkurencē izcīna Endija Ķervija no Priekules (Audi 90), otrā vieta Nikoleta Dadze no Jūrkalnes (Opel Corsa) un trešā Megija Sjomkāne no Aizputes (BMW).

Informāciju sagatavoja:
EVE autosports

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *