Paides rallijā triumfē Nordstrands, no latviešiem visaugstāk Blūms/Eglītis

Uzvarot piecos no sacensību otrās dienas sešiem ātrumposmiem, par Igaunijā notikušā “Humus Paide Rally” uzvarētāju pārliecinoši kļuvis norvēģu pilots Karls Peders Nordstrands, kurš startē zem Latvijas karoga. No latviešu braucējiem visaugstāk ierindojās Emīls Blūms/Didzis Eglītis.

Piektdienas vakarā notika pirmie četri ātrumposmi. Trijos no tiem uzvarēja Nordstrands ar “SRT Proto 02” automašīnu, jau tobrīd iekrājot vairāk kā sešu sekunžu pārsvaru pār Egona Kaura (“Hyundai i20 VRT”) ekipāžu. Trešais bija Prīts Koiks (“Škoda Fabia Rally2 evo”), kurš sekoja vēl dažas sekundes tālāk. Šādā secībā absolūtajā ieskaitē trijotne arī finišēja.

Sestdien tika veikti seši ātrumposmi Paides apkaimē, ar kopējo garumu nedaudz virs 95 kilometriem. Nordstrands finišā pārspēja Kauru par 24 sekundēm, bet gandrīz minūti atpalika Koiks. Kādreizējais WRC pilots Urmo Āva (“Subaru Impreza WRX STI”) izcīnīja ceturto vietu, bet pirmo sešinieku noslēdza Kaspars Kasari (“Ford Fiesta Rally2”) un turku pilots Kerems Kazazs (“Hyundai I20 N Rally2”).

Pavisam nedaudz zaudējot Kasari un Kazaza ekipāžām, kuri gan startēja citā, tehniski pārākā klasē, septīto vietu absolūti guva Blūms/Eglītis (“Mitsubishi Lancer Evo IX”). Pirmajā desmitniekā iekļuva arī veterāni Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”), kuriem devītā vieta.

Šis bija Latvijas rallija čempionāta priekšpēdējais, piektais posms, tāpat notika cīņas par ieskaites punktiem Igaunijas un Baltijas rallija čempionāta vērtējumā.

Latvijas čempionāta ieskaitē uzvara Nordstrandam, otrajā vietā Kazazs, trešajā – Blūms/Eglītis. Nordstranda ekipāža uzvarēja LRČ1 grupā, Kazazs bija ātrākais LRČ2 vērtējumā, bet Blūms/Eglītis sasniedza uzvaru LRČ5 vērtējumā un trešo vietu LRČ3. Otro vietu LRČ5 ieņēma Vorobjovs/Zicāns. LRČ3 ieskaitē pirmajā vietā igaunis Patriks Enoks, LRČ4 klasē – viņa tautieša Karla-Markusa Sei ekipāža. LRČ6 grupā igaunis Rasmuss Arrass (“BMW E46 Compact”) finišā par gandrīz trim minūtēm pārspēja Rolanda Jaunzema/Aināra Kalniņa (BMW) ekipāžu. LRČ7 ieskaitē Kristaps Telle/Kaspars Grīva (“Ford Focus”) aiz sevis atstāja Robertu Poriņu/Edgaru Peterlevicu (“VW”), bet favorīti Madars Dīriņš/Gints Lasmanis (“Honda Civic Type-R EP3”) pēdējos divos dopos pazaudēja daudz laika, no pirmās pozīcijas atkrītot uz trešo.

Pēc sešiem ātrumposmiem 12. vietā kopējā vērtējumā atradās Kalvis Blūms/Raimonds Zeiļuks (“Mitsubishi Lancer Evo VI”), taču septītajā ātrumposmā izstājās ar transmisijas problēmām. Pirms tam ieņemot desmiti pozīciju, sestajā ātrumposmā avarēja Igors Bulancevs/Andris Mālnieks (“Škoda Fabia R5”). Tehnisku problēmu dēļ šodien izstājās Viesturs Tilgass/Jānis Puķīts (“BMW 125”).