Al-Radži uzvar ERC posmā Kiprā, Brīns izstājas pēdējā ātrumposmā

Saūda Arābijas pārstāvis Jazīds Al-Radži nedēļas nogalē izcīnīja uzvaru Kipras rallijā, reizē gūstot arī savu pirmo uzvaru Eiropas rallija čempionātā.

Al-Radži, startējot ar “Ford Fiesta RRC” sacīkšu auto, vadību zaudēja tikai divreiz – pēc otrā ātrumposma, kad uz pirmo vietu pacēlās Abdulazizs Al-Kuvari, un pirmās dienas izskaņā, kad vadību pārņēma Kajetans Kajetavnovičs. Šie divi braucēji bija viņa spēcīgākie konkurenti.

Otrajā vietā Kipras ralliju noslēdza poļu braucējs Kajetanovičs, kurš finišā no Al-Radži atpalika 48 sekundes. Kajetanovičs svētdien cīnījās ar jaudas trūkumu, taču šajā sacīkstē kļuva par “ERC Gravel Master” čempionu. Šajā ieskaitē braucēji sacentās par punktiem šīs sezonas grants rallijos. Tāpat Kajetanovičs par atraktīvu braukšanas stilu Kipras posmā saņēmis Kolina Makreja vārdā nosaukto “ERC Flat Out Trophy” balvu.

Trešajā vietā sacīkstes pabeidza Al-Kuvari, kurš uzvarētājam zaudēja pusotru minūti.

Jāpiemin, ka šis reizē bija arī Tuvo Austrumu rallija čempionāta posms, kā arī Kipras čempionāta posms. Finišu kopumā sasniedza 24 ekipāžas no 44 startējušajām, taču to vidū nebija vairāku favorītu.

Kreigs Brīns tā īsti iesaistīties cīņā par uzvaru nespēja, lai gan šis rallijs viņam bija ļoti svarīgs cīņā par 2014. gada Eiropas čempiona titulu. Brīns ieņēma sesto pozīciju, kad pēdējā ātrumā tehnisku problēmu dēļ bija spiests izstāties. Savukārt Nasers Al-Atija, kurš agrāk Kipras rallijā vairākkārt uzvarējis, šoreiz motora defekta dēļ cīņu bija spiests pārtraukt jau otrajā ātrumposmā.

Tagad līdz sezonas beigām palikuši vairs tikai divi posmi, kuros notiks izšķirošā cīņa par 2014. gada titulu.