70 gadu vecumā miris pirmais WRC čempions Bjorns Valdegārds

Pēc cīņas ar vēzi 70 gadu vecumā mūžībā aizgājis vēsturē pirmais pasaules rallija čempions Bjorns Valdegārds.

Īsi pirms sportista nāves strauji pasliktinājās viņa veselības stāvoklis. Valdegārds septembrī bija plānojis doties uz Lielbritāniju, lai piedalītos “Rallyday” festivālā, taču atcēla šo ceļojumu, lai steidzami uzsāktu ārstēšanos. Diemžēl, cerēto labumu tā nedeva.

Šovasar Valdegārds piedalījās Gudvudas ātruma festivālā, kur pilotēja “Toyota Twincam Turbo” sacīkšu auto.

Par pasaules rallija čempionu Valdegārds kļuva 1979. gadā un tā bija pirmā sezona, kad čempions tika noskaidrots pilotu ieskaitē.

Eiropas posmos togad Valdegārds startēja ar rūpnīcas “Ford Escort” rallija auto, bet Safari rallijā un sacensībās Kotdivuārā brauca ar “Mercedes 450 SLC”, čempionāta kopvērtējumā par 1 punktu apsteidzot somu pilotu Hannu Mikolu. Šajā sezonā Valdegārdam izdevās uzvarēt Akropoles un Kvebekas rallijos.

Ja neskaita WRC titulu, Valdegārds bija īpaši pazīstams ar savu prasmi ātri braukt Āfrikā. Kopumā viņš piedalījās 25 tur notikušajos WRC posmos un uzvarēja septiņos no tiem – četras reizes Safari rallijā un trīs reizes Kotdivuārā.

Lai gan pasaules čempionātā Valdegārds pārstāja startēt jau 1992. gadā, savu mīlestību pret ralliju viņš turpināja izrādīt visas atlikušās dzīves laikā, piedaloties dažādos vēsturisko auto rallijos. 2011. gadā, būdams jau 68 gadus vecs, viņš izcīnīja uzvaru Austrumāfrikas Safari klasiskajā rallijā, startējot ar “Porsche 911”.

Info: autosport.com