Dramatiski aizvadīta Čehijas ERC posma “Rally Zlin” pirmā diena

Pateicoties vadošo Eiropas rallija čempionāta braucēju neveiksmēm, pēc “Rally Zlin” sacensību pirmās dienas Čehijā vadību pārņēmis vietējais braucējs Vaclavs Pehs.

“Peugeot” rūpnīcas braucējs Kevins Abrings ieņēma pirmo pozīciju pēc dienas pirmās puses ātrumposmiem, bet tobrīd viņa tuvākie sekotāji bija Eiropas čempionāta līderis Esapeka Lapi un Kreigs Brīns, kurš atgriezies sacensībās pēc WRC posmā Somijā gūtā muguras savainojuma.

Tomēr pēcpusdienā visus trīs piemeklēja nopietnas ķibeles.

Liktenīgais līderu trijotnei izrādījās “Trojak” ātrumposms, kas sekoja uzreiz pēc servisa parka. Abringaa mašīnu piemeklēja tehniskas problēmas, kamēr viņa komandas biedrs Brīns un “Skoda” rūpnīcas pilots Lapi piedzīvoja avārijas. Lai gan Brīns tika līdz finišam, sadursme ar koku bija radījusi pārāk nopietnus bojājumus viņa automobilim.

Kreiga Brīna avārija:

Tā rezultātā vadībā negaidīti nokļuva bijušais WRC pilots Romāns Kresta, tomēr jau vienu ātrumposmu vēlāk viņš bija spiests apturēt savu “Skoda” automobili izplūdes kolektora problēmu dēļ.

Pat pēc tam, kad pirmo vietu pārņēma Vaclavs Pehs, kurš startē ar “Mini John Cooper Works S2000” automašīnu, dramatiski notikumi turpinājās. Viņa galvenais konkurents Jaromirs Tarabuss tuvojās līderim, pirms izslīdēja no trases septītajā ātrumposmā. Skatītāji palīdzēja atgriezties trasē, taču bija zaudētas 2 minūtes.

Zeps Vīgands bija pacēlies uz otro vietu, taču pēdējā ātrumposmā pārplēsa riepu. Tobrīd uz otro vietu vajadzēja pakāpties Tomasam Kostkam, taču arī šim sportistam viss negāja gludi un problēmas ar stūres iekārtu neļāva to izdarīt. Rezultātā Vīgands šobrīd ieņem otro vietu, zaudējot līderim Peham 54 sekundes, bet Kostka atpaliek jau 1 minūti un 12 sekundes, ieņemot trešo vietu.

WRC2 titula kandidāts Ots Tanaks šajā rallijā pašlaik ierindojas vien devītajā vietā. Viņa komandas galvenais sponsors riepu ražotājs DMACK sacensībās izmato ekperimentālas asfalta riepas, turklāt igauni Zlinas rallija pirmajā dienā piemeklēja regulāras problēmas ar aizdedzi.

Līdz finišam vēl seši ātrumposmi, kas tiks aizvadīti svētdien.

“Rally Zlin” rezultāti pēc 1. dienas:

Vieta Pilots Komanda/auto Rezultāts
1. Vaclav Pech Invelt Mini 1:16:35.0
2. Sepp Wiegand Skoda +54.1
3. Tomas Kostka Rufa Ford +1:12.7
4. Kajetan Kajetanowicz M-Sport Poland Ford +1:25.9
5. Roman Odlozilik TRT Ford +1:37.0
6. Robert Consani Delta Peugeot +1:43.1
7. Jaroslav Orsak Orsak Skoda +1:54.7
8. Jaromir Tarabus Kresta Skoda +1:57.7
9. Ott Tanak CA1 Ford +2:21.2
10. Martin Vicek Svarmetal Skoda +2:51.8

Info: fiaerc.com / autosport.com
Foto: fiaerc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *