Vorobjovs triumfē “300 Lakes Rally” sacensībās, Blūms uzvar 2WD ieskaitē

Jāņa Vorobjova un Andra Mālnieka ekipāža guvusi uzvaru “300 Lakes Rally” sacensībās, kas reizē bija gan Latvijas, gan Lietuvas rallija čempionātu posms. Savukārt, pateicoties galvenā konkurenta neveiksmei, divu riteņu piedziņas kateogorijā šajā rallijā uzvarēja Emīls Blūms un Reinis Vilsons.

Sacīkšu otro dienu, kurā bija jāaizvada astoņi ātrumposmi, Vorobjovs sāka ar tikai 3 sekunžu pārvaru pār lietuviešu braucēju Vitautu Švedu. Dienas pirmajā ātrumposmā Vorobjovs uzvarēja un palielināja pārsvaru līdz 8 sekundēm, kad sekoja Šveda izstāšanās tehnisku problēmu dēļ. Martins Samuitis, kurš pacēlās uz otro pozīciju, tobrīd atpalika jau vairāk par pusminūti, līdz ar to Vorobjovs neapdraudēts aizbrauca līdz finišam, uzvarot piecos no šodienas astoņiem ātrumposmiem.

Finišā Vorobjovs pārspēja Samuiti par 55 sekundēm, bet trešo vietu izcīnīja Ramūns Čapakausks, kurš no uzvarētāja atpalika 2 minūtes. Pirmo piecinieku noslēdza Giedris Notkuss un Igors Bulancevs.

Tikmēr ļoti veiksmīgs šis rallijs izdevās Emīlam Blūmam, kurš astoto vietu absolūtajā ieskaitē un uzvarēja 2WD vērtējumā. Blūms dienu uzsāka trešajā pozīcijā un neveiksmīgā pirmajā sestdienas ātrumposmā zaudēja vairāk par pusminūti, atkrītot uz ceturto vietu. Tomēr jau nākamajā ātrumposmā viņš pacēlās uz otro pozīciju, bet septītajā ātrumposmā izstājās Martins Samsons, kurš pirms tam bija nostabilizējies pārliecinošā pirmajā vietā, ļaujot Blūmam izvirzīties vadībā.

Finišā Blūms 2WD ieskaitē tuvāko sekotāju Ralfu Sirmaci apsteidza par 1 minūti. Tāpat šie abi braucēji izcīnīja pirmās divas vietas arī Latvijas čempionāta klasē R2, kur no cīņas šodien tehnisku problēmu dēļ izstājās Kristaps Feldmanis. Jāpiemin, ka Sirmacis gandrīz 50 sekundes pazaudēja priekšpēdējā ātrumposmā, kas bija nepilnus 40 km garš. Pirms Sirmača startēja lēnāka ekipāža, kas radīja lielus putekļus. Tiesa, arī Blūmam nav klājies viegli, jo aptuveni 6 km viņš veicis tikai ar aizmugurējām bremzēm.

Savukārt devītajā ātrumposmā viena no ekipāžām uzbrauca virsū skatītājam, kam bija nepieciešam mediķu palīdzība.

Nākamais Latvijas rallija čempionāta posms būs “Rally Kurzeme” un tas norisināsies no 28. līdz 30. augustam.