Ar “Rally Alūksne” aizvadīta Baltijas rallija sezonas atklāšana

Ar pasaules čempionāta pieredzi guvušā ukraiņu pilota Valērija Gorbana un viņa stūrmaņa Sergeja Larensa uzvaru noslēgušās autosacīkstes “Rally Alūksne 2018”, kas ievadīja jauno rallija sezonu Baltijas valstīs. Spēcīgu konkurenci spēja sastādīt pašmāju sportisti Jānis Berķis un Edgars Čeporjus, kuru ekipāža finišēja otrajā vietā. Uzvarētāji tika noskaidroti dažādās klasēs, jo reizē šis bija gan Latvijas, gan Igaunijas rallija čempionātu atklāšanas posms.

Sacensības iesākās piektdienas vakarā ar diviem nakts ātrumposmiem. Jau tobrīd līderpozīcijā iekārtojās Gorbans/Larenss, kuri startēja ar jaudīgo “Mini John Cooper Works WRC”, bet aiz viņiem sekoja Berķis/Čeporjus, kuri jau otro sezonu startē ar “Ford Fiesta R5” automašīnu. Trešie tobrīd bija igauņi Ranno Bundsens un Roberts Loštšenikovs, kuri savukārt cīņā devās ar “Mitsubishi Lancer Evo VIII”. Šādā secībā viņi arī finišēja, izcīnot pirmās trīs pozīcijas rallija absolūtajā vērtējumā.

Sestdien sportisti pienācīgos ziemas apstākļos veica septiņus ātrumposmus Alūksnes apkaimē. Gorbana ekipāžai, kas uzvarēja ne vien kopējā ieskaitē, bet arī Latvijas čempionāta LRC ABS grupā, lielāko konkurenci sastādīja Berķis/Čeporjus, kuri dažkārt arī spēja būt ātrāki, bet, kad zaudēja, tad ne ļoti daudz. Pirms pēdējā ātrumposma viņi bija nepilnas 15 sekundes aiz līdera, bet Gorbans parūpējās par nelielu drāmu, saslīdot un zaudējot laiku, tomēr noturoties priekšā Berķim kopvērtējumā – finišā ukraiņu ekipāža finišēja trīs sekundes priekšā latviešiem.

Tāpat ļoti lielu pretestību izrādīja igauņi Egons Kaurs un Annika Arneka, kuri startēja ar “Ford Fiesta Proto”, pat uzvarot vairākos ātrumposmos. Diemžēl piektdienas ātrumposmos zaudētās vairāk nekā sešas minūtes liedza cerēt uz augstu rezultātu “Rally Alūksne 2018” kopvērtējumā. Bundsena ekipāžai tikmēr pietrūka ātruma, lai konkurētu ar Gorbanu un Berķi, taču tā nodrošināja stabilu trešo vietu, uzvarētājiem zaudējot nedaudz vairāk par vienu minūti. Tāpat Bundsenam/Loštšenikovam uzvara Latvijas čempionāta LRC1 grupas ieskaitē.

Dienu uzsākuši kā septītie, līdz ceturtajai vietai prata aizcīnīties Prīts Koiks un Silvers Simms (“Ford Fiesta Proto”) no Igaunijas. Jau otro gadu pēc kārtas Alūksnē fantastisku sniegumu demonstrēja Mārtiņš Sesks, kurš šoreiz aizvadīja pirmo kopīgo ralliju ar Renāru Franci (“Peugeot 208 R2”) – viņi spēja konkurēt ar daudzām pilnpiedziņas ekipāžām, vairumu no tām prata uzveikt un ieņēma piekto vietu rallija kopvērtējumā, turklāt tikai mazāk par sekundi piekāpās Koika ekipāži. Tāpat Sesks/Francis uzvarēja viena tilta piedziņas ieskaitē un Latvijas čempionāta LRC3 grupā. Nedrīkst gan nepieminēt igauņu Kena Torna un Kuldara Sikka (“Ford Fiesta R2T”) veikumu, jo igauņi dažkārt bija pat ātrāki, tomēr daudz laika bija pazaudējuši piektdien, tādēļ kopvērtējumā ierindojās zemāk.

Debitējot pie N4 klases auto “Mitsubishi Lancer Evo IX” stūres, labu ātrumu demonstrēja Emīls Blūms, kurš startēja ar jauno stūrmani Kasparu Veisu. Kādu laiku viņi bija ceturtie, bet tad vienā no ātrumposmiem pārsita riepu, zaudēja laiku un sacīkstes noslēdza sestie, triumfējot Latvijas čempionāta LRC2 grupā.

Latvijas rallija čempionāta vērtējumā LRC4 grupā pirmā vieta Krišjānim Zintim Putniņam un Mārtiņam Puriņam (“Subaru Impreza”), LRC5 grupā uzvarēja krievu sportisti Dmitrijs Gorčakovs un Jurijs Kuļikovs (“Renault Clio R3”), savukārt LRC6 grupā pirmie finišēja igauņu sportisti Karels Tolps un Karls Arturs Vītra (“Honda Civic Type-R”). Kā zināms, šogad Latvijas čempions tiks noskaidrots vairāk ieskaitēs nekā līdz šim.

Diemžēl jau pirmajā dienas ātrumposmā no trases izlidoja un salocīta “plaukta” dēļ cīņu turpināt nevarēja Ivars Velme un Andris Velme, kuri skatītājus visai īsu laiku paguva papriecēt ar savu iespaidīgo “Audi Quattro”. Līdz ar to arī citiem pavērās iespējas pacīnīties par pirmo vietu vēsturisko automobiļu vērtējumā – galu galā ātrākie izrādījās Māris Egle un Aldis Egle, kuri startēja ar “Audi 80”. Vēsturisko auto ieskaitē tika aizvadīts Latvijas kausa pirmais posms.