Vasīlija Grjazina SRT ekipāža Saūda Arābijā izcīna Pasaules kausu

Gūstot otro vietu sezonas noslēdzošajās sacensībās Saūda Arābijā, latviešu komandas “Sports Racing Technologies” ekipāža Vasīlijs Grjazins un Oļegs Uperenko kļuvusi par Pasaules kausa uzvarētāju “Cross-Country Bajas” disciplīnā.

Saūda Arābijā tika aizvadīti noslēdzošie divi 2020. gada sezonas posmi. “Hail Baja 1” sacīkstēs SRT ekipāža piedzīvoja dažādas problēmas un ieguva trešo vietu T3 klasē, bet “Hail Baja 2”, kas notika otrdien un trešdien, finišēja otrajā vietā. Jau pirms šiem posmiem vienība atradās kopvērtējumā vadībā, bet šie rezultāti ļāva noturēt pirmo pozīciju. Kā zināms, Uperenko startē zem Latvijas karoga.

“Hail Baja 2” sacīkstēs pēc pirmās dienas absolūtās ieskaites vadībā atradās “Toyota” rūpnīcas pilots Nāsirs El-Atija, un arī pēc otrās dienas viņš bija pirmais, ar ko būtu pieticis, lai uzvarētu Pasaules kausa kopvērtējumā ātrākajā T1 kategorijā. Tomēr krievu sportists Vladimirs Vasiļjevs un viņa VRT komanda iesniedza protestu, tiesneši to izskatīja un četrām ekipāžām, kas finišēja pirmajā astotniekā, piešķīra sodus par ātruma pārsniegšanu vietās, kur tas bija aizliegts.

Tā rezultātā sacensībās uzvarēja “X-Raid” komandas pilota Karlosa Sainsa ekipāža, El-Atijam pienākas tikai otrā vieta, bet trešo izcīnīja Stefans Petransels. Pašam Vasiļjevam sestā vieta, bet veiktās izmaiņas pozīciju izkārtojumā nozīmē, ka šogad viņš otro reizi karjerā kļuvis par Pasaules kausa ieguvēju, pārspējot El-Atiju par 2.5 punktiem. Tikpat punktus nopelnījis arī trešās vietas ieguvējs Bernhards ten Brinke, kurš “Hail Baja 2” guva septīto vietu.

Motociklu kategorijā “Hail Baja 2” uzvarēja “Yamaha” rūpnīcas braucējs Adriens van Beverens, bet kvadriciklu vērtējumā ātrākais bija mājinieks Abdulmadžīds El-Khulaifi. Šīs klases gan nevarēja lepoties ar pasaules vadoši braucēju dalību.