Gatis Vecvagars – rallijs Latgale bija un būs!

30/11/2011 |

2011.gada rallija sezona ir beigusies un jau apstiprināts kalendārs nākamās sezonas Latvijas rallija čempionāta sacensībām. Par izbrīnu daudziem autosporta cienītājiem nākamgad tajā nav atrodams rallija „Latgale” nosaukums. Lai noskaidrotu, kādēļ tā, uz sarunu Radio 101 Rūc aicināja „Latgales” organizatoru, labi zināmu rallija pilotu un reizēm arī stūrmani – Gati Vecvagaru.

Gatis Vecvagars stāsta, ka ideja rīkot ralliju Latgalē radusies, savulaik trenējoties Latgales pusē. Protams, ir riskanti veidot ralliju vietā, kur tas līdz šim nav bijis populārs, bet lieliskie, nevienam nezināmie ceļi, kādu citur Latvijā– ir vērts riskēt. Jo Gatim tā ir sirdslieta un vēlēšanās ieviest jaunas trases, interesantus, visiem līdzvērtīginezināmus sacensību apstākļus ir izrādījusies spēcīgāka par bailēm no iespējamajām neveiksmēm.

Radio 101 Rūc jautāts, vai ir vieglāk organizēt ralliju, ja pats zini visu sacensību „virtuvi”, Gatis Vecvagars spriež, ka tas noteikti ir grūtāk, jo jāskatās ir gan no braucēju viedokļa, gan jāmēģina izprast skatītāju vēlmes, lai apmierināti un gandarīti būtu visi.

Tad kādēļ 2012.gadā „Latgale ”tomēr nenotiks?

Gatis Vecvagars skaidro, ka rotācijas princips, pēc kura turpmāk tiks veidots Latvijas rallija čempionāts, nāk no WRC pieredzes un ir domāts, lai dotu iespējas ne tikai esošajiem, bet arī jauniem rallijiem. Latvijas Automobiļu federācija panāca vienošanos par to, ka viens no čempionāta posmiem vasarā notiks Igaunijā, Otepē, un ir skaidrs, ka ar pārāk lielu čempionāta posmu skaitu zaudētāji būs visi – katrā posmā būs mazāk braucēju, mazāk skatītāju un mazāk ārvalstu dalībnieku. Tādēļ tika nolemts, ka viens no Latvijā notiekošajiem rallijiem nākošgad tiks izlaistsun„Latgale 2012”nenotiks.

Vai rallijs „Latgale” atgriezīsies 2013.Latvijas rallija čempionāta kalendārā?

Gatis Vecvagars ir pārliecināts, ka rallijs „Latgale”bija unbūs, un piebilst, ka jau šobrīd ir uzsākts darbs jau pie aiznākamā gada „Latgales”.

Un vēl viena laba ziņa – nākamgad Gatis plāno pats atgriezties rallijā, ko iepriekšējos divos gados ir bijis tikpat kā neiespējami savienot ar organizatoriskajiem darbiem. Startēs viņš ar to pašu veco labo EVO VI – Gatis Vecvagars neslēpj, ka viņaprāt, Latvijas rallijs būtu daudz interesantāks, ja tajā piedalītos vairāk tieši šīs paaudzes auto!

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool