Interneta spēle „Dirt Rally” uzsāk otro sezonu

15/01/2014 |

„Dirt Rally”, online rallija spēle, kas izveidota 2013.gadā un jau sasniegusi zināmus panākumus, no 15.janvāra uzsāk otro sezonu. Šī spēle ļauj iejusties rallija komandas menedžera lomā – viņam ir jātrenē sportisti, jāuzlabo automašīna, jāmeklē sponsori, vārdu sakot,  jādara tieši tas, kas tiek darīts reālā rallija dzīvē.

Projekta iniciators Giedrius Rimkus stāsta, ka Dirt Rally ir viena no realitātei visvairāk pietuvinātajām šāda veida spēlēm un viena no pirmajām visā Eiropā. Vislabāk to raksturo fakts, ka viens no spēles līderiem ir Dominykas Butvilas, Lietuvas rallija čempions, kurš patiešām zin, kas ir jādara, lai uzvarētu.

Spēles ideju atbalsta rallija braucēji ne tikai Lietuvā, bet arī citās valstīs. ” Dirt Rally” ir reģistrējušies arī tādi zināmi sportisti kā  Marius Samuolis, Giedrius Notkus , Vaidotas Žala , Ramūnas Šaučikovas , Mindaugas Čepulis,  Vytautas Dusevičiusvijas, Grieķijas un citām valstīm.

Spēlē piedalās arī vairāki Latvijas rallijsti – Oskars Laivinieks, Kaspars Šimkus, Edijs Bergmanis un citi. Dirt Rally spēlē arī daži rallija braucēji no Igaunijas, Baltkrievijas, Grieķijas un citām valstīm – kopā ap 30 profesionālu sportistu.

Salīdzinot ar sākotnējo spēles versiju, jāatzīmē atzīmēt virkne atšķirību. Veikti daudzi uzlabojumi no „rallija puses” – sportistiem ir jāsastāda stenogramma, un no tās kvalitātes ir atkarīgs rallija rezultāts. Tāpat pirms katra rallija ir nepieciešams iziet tehnisko apskati, ir iespējams pirkt un pārdot dažādu veidu riepas. Ir parādījusies iespēja saņemt diskvalifikāciju rallija posmā par noteikumu pārkāpumiem.

Tagad spēlē var ne tikai meklēt sponsorus, bet arī jaunus pilotus un stūrmaņus. Radīta iespēja izveidot arī valsts čempionātu – katras valsts spēlētāji saņem punktus ne tikai savai komandai, bet arī savai valstij. Katras valsts labākais spēlētājs tiek apbalvots ar dažādām balvām.

„Visnozīmīgākā innovācija spēlē varētu būt laika algoritma uzlabošana, līdz ar to vēl vairāk pietuvinot  Dirt Rally reālam rallijam”, atzīst G.Rimkus.

Jaunā bezmaksas spēles „”Dirt Rally” sezona sāksies 15.janvārī, pirmais rallijs – 21.janvārī. Sacensības notiek katru nedēļu, trīs dienas, kā jau īsts rallijs. Atlikušo laiku spēlētāji var izmantot, apmācot mehāniķus, paaugstinot ekipāžas kvalifikāciju un meklējot jaunus sponsorus.

Pirmajās četrās spēles testa sezonās norisinājās 60 posmi un to dalībnieki ātrumposmos pieveica vairāk nekā 16 000 km.

Spēle atrodama www.dirtrally.net.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool