Rallijsprints Kalnamuiža – treniņš pirms Talsu rallija! Ātrumposmu kartes.

Info:Ieva Jorena-Auzniece
Foto: Artūrs Enkurs (4rati.lv)

Maršruta karte, 1,3,5 ātrumposmu karte, 2,4,6 ātrumposmu karte, kopējā kartebr>

Ja Igaunijā notiekošo Rally Estonia daudzi pasaules vadošie braucēji aizvada kā treniņu pirms pasaules čempionāta posma Somijā, tad rallijsprints Kalnmuiža ir iespēja labam treniņam pirms pirmā vasaras rallija Talsos.

Dalībnieku sarakstā tradicionāli redzam Jāni Feldmani/Anriju Jessi, kuri startēs ar R4 grupas automašīnu. Tieši ar tādu pašu auto konkurenci viņiem sastādīs jaunais krievu braucējs Vasilijs Grjazins. Iespējams, ka uz starta stāsies arī kāda pasaules līmeņa S2000 klases automašīna, kas varētu sastādīt šiem pilotiem konkurenci cīņā par uzvaru absolūtajā vērtējumā. Kā treniņu pirms Talsiem Kalnamuižas rallijsprintu plāno izmantot arī Okartes Autosporta Akadēmijas komanda pilnā sastāvā ar trīs R2 grupas Ford Fiesta automašīnām, ANB komandas braucējs Atis Bruņinieks ar Lada Samara, un citi Latvijas Rallija Čempionāta dalībnieki.

Treniņam izvēlēta Kurzemes ralliju klasika – Vecpils ātrumposms, kas sadalīts divās daļās. Virziens – no Vecpils baznīcas Stroķacs virzienā un tālāk līdz Tebras ceļam. Tas nozīmē, ka rallijsprinta trasē iekļauts arī slavenais Stroķu tramplīns, kurš pēc aizvadītajā gadā veiktās restaurācijas varētu izrādīties ļoti metošs. Par to jau pārliecinājās rallija „Kurzeme 2011″ dalībnieki, taču šādā virzienā tramplīns pēc restaurācijas vēl nebūs braukts. Tieši Stroķu tramplīnu kā rekomendējamo skatu vietu iesaka arī sacensību organizatori, jo samērā īsā trases posmā ir trīs interesanti skatu punkti – tramplīns, Stroķacs krustojums un slavenais Kaģenes līkums, kur kūleņus metis arī daudzkārtējais Krievijas čempions Sergejs Uspenskis, un, kura nav bijusi veiksmīga arī daudziem Latvijas sportistiem.

Kopējā distance ātrumposmos būs 53 kilometri – 2 ātrumposmi, kas katrs tiks veikti pa trīs reizēm. Servisa zona būs izvietota Vecpils pagasta centrā – netālu no pirmā ātrumposma starta.

Ja ar to par maz, tad ir iespēja iepriekšējā dienā, 4.maijā, piedalīties arī testa ātrumposmā Laidos, par to iepriekš sazinoties ar rallijsprinta organizatoru Aigaru Biti pa tālruni 29905725.

Rallijsprintu „Kalnamuiža” organizē biedrība „B&K Rallijs” sadarbībā ar biedrību „Liepājas Rallija Komanda”.

Sacensību oficiālā mājas lapa internetā: www.rallykurzeme.lv.

Sacensības atbalsta: Piena muiža – Berghof, Canon IBServiss un apsardzes firma „Puma”, informatīvais atbalstītājs – go4speed.lv

Piektdiena, 4.maijs

15:00 – 16:00 – testa ātrumposma pieraksts
16:00 – 19:00 – Testa ātrumposms Laidu pagastā

Sestdiena, 5.maijs
8:00 – 10:30 – dalībnieku reģistrācija, trases dokumentu saņemšana
8:00 – 12:00 – iepazīšanās ar trasi
13:00 – rallijsprinta starts
14:03 – SS1 Vecpils 1
14:21 – SS2 Baltiņi 1
15:14 – SS3 Vecpils 2
15:32 – SS4 Baltiņi 2
16:55 – SS5 Vecpils 3
17:13 – SS6 Baltiņi 3
17:53 – rallijsprinta finišs 1.automašīnai
19:00 – uzvarētāju apbalvošana

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *