Rallijsprintā “Vecpils” spraigā cīņā uzvar Švarcs-Švampāns/Lūkins

Svētdien Dienvidkurzemes novada ceļos tika aizvadīts Latvijas rallijsprinta kausa izcīņas trešais posms “Vecpils 2022”. Uz starta devās vairāk par 30 ekipāžām, bet uzvaru absolūtajā ieskaitē izcīnīja Mareks Švarcs-Švampāns/Armands Lūkins.

Pirmajos divos ātrumposmos “Kalvene 1” un “Kalvene 2” ātrākie bija Miks Ķenavs/Gundars Berķis (“Mitsubishi Lancer Evo VI”), taču Švarcs-Švampāns/Lūkins (“Subaru Impreza”) tobrīd rallijsprinta kopvērtējumā no viņiem atpalika tikai divas sekundes.

“Vecpils 1” dopā uzvarēja un sacīkšu kopvērtējumā vadībā izvirzījās Švarca-Švampāna ekipāža, taču “Vecpils 2” atkal ātrākais bija Ķenava/Berķa duets, kā rezultātā pirms noslēdzošā ātrumposma līderiem zaudēja tikai 0.21 sekundi.

Viss izšķīrās “Vecpils 3” ātrumposmā, kur 3.2 sekundēm ātrāka bija Švarca-Švampāna/Lūkina komanda, ar līdzīgu pārsvaru uzveicot Ķenavu/Berķi sacensību kopvērtējumā.

Stabilu trešo vietu rallijsprintā “Vecpils 2022” sasniedza Vigo Rubenis/Kristapes Eglīte (“Subaru Impreza”), kuri šo pozīciju ieņēma gan pēc pirmā ātrumposma, gan visā atlikušajā sacīkšu daļā. Finišā uzvarētāju ekipāžai viņi zaudēja 37 sekundes.

Jāpiebilst, ka pirmās trīs vietas absolūtajā vērtējumā izcīnīja RK8 klases ekipāžas. Tikmēr ceturto vietu absolūti un pirmo RK11 ieskaitē guva Jānis Sala/Jānis Bruzinskis (“Audi 90 quattro”). RK9 vērtējumā labākie bija Andris Vovers/Aldis Hanzens (BMW), kopējā vērtējumā gūstot septīto pozīciju. Starp RK12 ekipāžām ātrākie bija Artūrs Himičs/Viesturs Priede (“VW Golf mk2”), tikmēr RK13 vērtējumā pirmajā vietā Viesturs Tilgass/Viesturs Zīle (VAZ 21011).

Rezultāti pagaidām ir neoficiāli un var mainīties.

Latvijas kausa izcīņa noslēgsies ar rallijsprintu “Latvija 2022”, kas oktobra beigās norisināsies Rīgā.