Rallijsprintā Ķekavā Auto Stils Rally Team – otrā vieta

Info: „Auto Stila Rally Team”
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Ar datumam un nosaukumam neraksturīgiem laikapstākļiem, 19. un 20. aprīlī tika aizvadīs rallijsprints „Ķekavas ziema 2008″, kurš abām „Auto Stils” rallija komandām izrādījās kā labs vasaras sezonas sākums, proti – „Auto Stila Rally Team I” ieguva otro vietu komandu kopvērtējumā, bet „Auto Stils Rally Team II” – astoto vietu/p>

Visi komandas braucēji kā viens atzina, ka sacensība bija ļoti laba, dažam pat – necerēti laba. To var attiecināt uz pirmās komandas braucēju Edgaru Piļku, kurš, pēc paša vārdiem, beidzot ir sajutis sacensību garšu un šajā rallijā cīnījās līdz pēdējam kilometram. Rezultātā ceturtā vieta gan klasē, gan absolūti. Pirms pēdēja dopa mehāniķi paziņojuši, ka bremžu suportos ir plaisas, kas nozīmēja, ka jebkurā brīdī mašīna varētu palikt bez bremzēm. Šī iemesla dēļ pēdējais ātrumposms tika nobraukts saudzīgā režīmā. Ekipāžas secinājums pēc rallija bija – ja tehnika ir izturīga, tad arī paši braucēji ir konkurētspējīgi. Piļka atzīst, ka arī pamanījis savas kļūdas, kas katrā dopā maksājis trīs četras sekundes, tieši tāpēc tagad, kad viņam un Ernstonam ir vienāds punktu skaits kopvērtējumā (trešā/ceturtā vieta), uz gaidāmo „Kalnamuižas” ralliju kā minimālais mērķis ir noteikta iekļūšana trijniekā.

Spraiga un interesanta cīņa izvērtās komandas otrajam pilotam Marekam Švarcam – Švampānam ar stūrmani Didzi Putniņu, kas visu ralliju savus spēkus samēroja ar otru 4WD klases gigantu – Raimondu Dūci, dažbrīd rezultātus atšķīra tikai sekundes simtdaļas. Pēc paša braucēja vārdiem, īstā uzvara tika izcīnīta pēdējos dopos, bet divas kļūdas roteros (ko pati ekipāža gan nebija piefiksējusi) un rezultātā – Švampāns otrais klasē. Braucējs saka, ka sākumā nevarējis pierast pie mašīnas tempa, kas, neapšaubāmi, ir ātrāks un spēcīgāks par Audi. Tieši tāpēc pirms nākamā čempionāta posma Mareks aizvadīs treniņus, lai vēl labāk spētu pārvaldīt Subaru. Tagad ekipāžas lielākā sāpe ir amortizatori – pirms Ķekavas uzlikti vecie, kas vienā no ātrumposmiem gandrīz maksājis avāriju…

Šķiet, ka klasē 1.6 cerības uz pirmo vietu visiem atkal diezgan droši atņem Zigurds Kalniņš / Ģirts Dombrovskis, iegādājoties gada licenci. Tā kā laika apstākļu dēļ tika atcelta sporta klase un ekipāža saprata, ka Renault Clio nomainīt kulaciņu kārbu uz ielas kārbu nepaspēs, Zigurds izdomāja izvingrināt rokas un nobraukt rallijsprintu ar savu veco un uzticamo kaujas zirgu – Ladu. Sporta auto pēc rallijsprinta Gulbenē nekas nebija ticis darīts. Nevarētu teikt, ka problēmu nebija, bet cīņa, kā gandrīz vienmēr, neizrādījās īpaši smaga. Jau iepriekš sportisti izplānoja, ka asfalta ātrumposmus brauks ar ļoti lielu rezervi, jo tā vai tā pirmās dienas rezultāts lielu lomu nespēlēja. Turklāt asfalta dopos izvēle krita par labu vecām grants riepām.

Otrajā dienā ekipāža sāka krāt pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem (Andiņu un Alksni), taču braucot bez īpaša riska. Tāpat kā Piļkam, arī Kalniņam pirms pēdējā dopa tika paziņoti ne īpaši labi jaunumi par to, ka motors nestrādā par visiem 100 %, tāpēc tika dots uzdevums braukt, maksimāli saudzējot motoru, lai droši tiktu līdz galam. Un tas Zigim arī izdevās, stabili ieņemot pirmo vietu savā grupā un 26. vietu kopvērtējumā.

„Auto Stils Rally Team II” sastāvā šoreiz startēja divas, nevis trīs ekipāžas, jo Andris Berķis ralliju izlaida. Pārējās divas ekipāžas – gan Gunārs Bebrišs / Alda Palmbaha, gan Arnis Alksnis / Armands Pārupe – ir ļoti apmierināti ar ralliju un pašu sniegumu. Pēc pirmās dienas asfalta dopiem par pārsteigumu visiem parūpējās Bebrišs, ierindojoties savas klases pirmajā pozīcijā. Iemesls tam – daudzu stūrmaņu kļūdīšanās, nepareizi sarēķinot laiku, braucot pēc „rāvējslēdzēja” principa. Otrā diena uz grants gan braucēju atmeta uz piekto vietu savā klasē, taču arī ar šo rezultātu sportists ir apmierināts, jo prieku sagādājis fakts, ka auto pirmo reizi ir izticis bez lieliem defektiem. Redzot savu progresu, Gunāra mērķis uz „Kalnamuižas” ralliju ir savas klases sešinieks.

Ar jauno mašīnu ļoti apmierināti ir arī Arnis Alksnis un Armands Pārupe, kas savu jauno sporta auto – Lada Samara tikai pirms pāris nedēļām atveduši no Igaunijas. Tā kā kulaciņkārba uz parasto ātrumkārbu tika nomainīta tikai sacensību priekšvakarā, sportistiem nebija pat iespējas izbraukt ar auto sporta režīmā. Tas netraucēja Alksnim iegūt trešo vietu savā klasē, un nu ekipāža ir gatava cīnīties par pirmo vietu nākamajā posmā, jo šoreiz pirmās vietas zaudējumā vainojams sajūgs, kas jau otrajā dopā sācis slīdēt. Braucēji saka, ka auto ir ar lielu potenciālu un to nevar salīdzināt ar Golfu.

Spriežot pēc komandas braucēju kaujinieciskā noskaņojuma, „Kalnamuižas” rallijā, kas norisināsies pēc trīs nedēļām, konkurentiem liks saspringt ne viena vien no „Auto Stils Rally Team” ekipāžām/p>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *