Rallijsprintā Gulbis 2008 startēs arī Vorobjovs/Ervalds

Info: LAF SAK preses dienests
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Sestdien un svētdien pēc mēneša ilgas pauzes atsāksies Latvijas rallijsprinta čempionāts. Sestā posma sacensības – rallijsprints „Gulbis 2008″ tradicionāli risināsies Gulbenes apkārtnes ceļos. Sestdien pēcpusdienā kā pirmie trasē dosies „Road” klases pārstāvji, lai veiktu prologu. Sporta automašīnu sacensības svētdienas rītā atklās ar pirmo numuru startējošie Jānis Dūcis/Aivars Anevics („Mitsubishi EVO VIII”).

Rallijsprinta svinīgais starts tiks dots svētdien pl. 9 pie Gulbenes kultūras centra, bet pirmais ātrumposms ar nosaukumu „Sendija” sāksies 14 minūtes vēlāk. Jau sestdien pl. 15 paredzēts prologs „Road” grupas braucējiem. Svētdienas trīs „dopi”, katrs no kuriem būs jāveic divas reizes, pārsvarā virzīsies pa rallija sacensībās jau iepriekš izmantotiem ceļiem. Zīmīgi, ka pirmo reizi rallijsprintā ātruma slāpētāji būs izveidoti nevis no plastmasas konusiem, bet gan no smagām siena ķīpām. Pavisam paredzēti septiņi šādi šķēršļiem. Plastmasas konusu krājumi ar katrām sacīkstēm dramatiski samazinājās, jo tika masveidā iznīcināti, jādomā, ka siena ķīpas būs līdzvērtīgāks pretinieks sporta automašīnām. Patīkams jaunums priekš dalībniekiem būs tas, ka iepazīties ar trasi varēs trīs reizes ierasto divu vietā, kas noteikti palīdzēs sastādīt precīzāku stenogrammu.

Kopumā uz starta paredzējušas stāties 116 ekipāžas – 93 sporta automašīnu klasē un 23 „Road” grupā. Ar pirmo starta numuru trasē dosies pēdējo trīs sezonu čempioni Jānis Dūcis/Aivars Anevics („Mitsubishi EVO VIII”), bet uzreiz aiz viņiem startēs Miks Ernstsons/Kārlis Kļaviņš („Mitsubishi EVO IX”) – abām vadošajām 4WD+ klases ekipāžām šobrīd ir vienāds punktu skaits kopvērtējumā. Slavenākā un atraktīvākā ekipāža dalībnieku sarakstā noteikti ir Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds („Mitsubishi EVO IX”), kuri startēs „4WD Open” ieskaitē. Starptautisku skanējumu „Gulbim 2008″ nodrošinās piecas Lielbritānijas junioru ekipāžas, kā arī divi dueti no Igaunijas un viens no Lietuvas.

Līdz rallijsprinta čempionāta noslēgumam atlikuši tikai divi posmi, tāpēc pastāv teorētiska iespēja, ka jau Gulbenē mēs uzzināsim pirmos čempionus. Taču nav šaubu, ka šā brīža kopvērtējuma līderu (Jānis Dūcis/Aivars Anevics (4WD+), Raimonds Dūcis/Guntis Kampe (4WD), Krists Kalniņš/Andžejs Jankovskis (1600+), Andris Andiņš/Māris Ešmanis (1600), Mareks Vītols/Elviss Stankēvics (Road), „Veģi” (komandas)) sekotāji centīsies šampaniešu atkorķēšanu pārcelt līdz sezonas pēdējam posmam 20. un 21. septembrī Aizputē.
Plašāka informācija par rallijsprintu „Gulbis 2008″ pieejama www.autosport.lv.

Rallijsprintu „Gulbis 2008″ organizē SIA „Auto-moto skola” ar Gulbenes pilsētas domes, SIA „Sendija”, SIA „Audzes 2004″, reklāmas darbnīcas „Kopa”, laikraksta „Dzirkstele” un „Gulbenes televīzijas” atbalstu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *