Minirallijā „Sarma 2007” startēs ekipāža no Lielbritānijas

Info: LAF Standartauto komisijas preses dienests
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Svētdien Gulbenes apkārtnē risināsies Latvijas minirallija čempionāta otrais posms – rallijs „Sarma 2007″. Sacensībām pieteikušās vairāk nekā 90 ekipāžas. Starptautisku skanējumu minirallijam „Sarma 2007″ piešķirs Igaunijas un Lielbritānijas ekipāžu starts.

Nedēļas nogale rallija faniem sola īstu saldo ēdienu – sestdien Siguldas apkārtnē risināsies rallijs „Sigulda 2007″, kurā startēs arī divas WRC automašīnas, bet svētdien Gulbenes pusē notiks minirallijs „Sarma 2007″. Vēlēšanos startēt Latvijas minirallija čempionāta otrajā posmā izteikušas vairāk nekā 90 ekipāžas. Dalībnieku sarakstā varam redzēt arī pa vienai ekipāžai no Lielbritānijas un Igaunijas. Pastiprinātu interesi izraisa angļu ekipāžas starts – pilotam Tomam Keivam ir tikai 16 gadi, bet viņa stūrmane būs Gemma Praisa, kura ir guvusi pieredzi WRC rallijos, startējot kopā ar Entoniju Varmboldu („Ford Focus WRC”). Pēc Lielbritānijas likumiem Keivs, kurš izgājis apmācību dažādās rallija skolās, sava vecuma dēļ vēl nedrīkst startēt rallijā, tāpēc pilots kopā ar komandu pērn uzsāka meklēt iespējas piedalīties citu valstu sacensībās. Pēc rallija „Latvija 2006″ apmeklējuma un pārliecināšanās par augsto līmeni, tika pieņemts lēmums startēt Latvijas čempionātā. Tā ka Keivs līdz šim nav startējis uz sniega seguma un arī lai pierādītu savu varēšanu braukt lielajā rallijā, savas gaitas Latvijas ceļos jaunais anglis uzsāks ar piedalīšanos minirallijā „Sarma 2007″. Šīs Keivam būs kā testa sacensības, pēc kurām Rallija komisija pieņems lēmumu, vai izsniegt viņam licenci startam Latvijas čempionātā. Ja lēmums būs pozitīvs, tad vasaras rallijos N3 klasē būs par vienu ekipāžu vairāk. Gulbenes ceļos Keivs/Praisa startēs ar Latvijas jaunā talanta Jāņa Kārkliņa bijušo automašīnu „Honda Civic TypeR” sporta klasē (ar sporta radzēm). Igauniju pārstāvēs ekipāža Mario Karūse/Alains Karūse, kuri ar „Opel Astra” arī startēs sporta klasē.

Minirallijā „Sarma 2007″ sportistiem būs jāveic trīs ātrumposmi pa divām reizēm, kopējais „dopu” garums gandrīz 50 kilometru. Ātrumposmu kartes tiks publicētas piektdien internetā (www.autosport.lv, www.4rati.lv) un būs pieejamas arī sestdien un svētdien sacensību centrā SIA „Gulbenes AUTO-MOTO” telpās Kļavu ielā 30 Gulbenē. Pirmā ātrumposma starts paredzēts svētdien pl. 12:22.

Miniralliju „Sarma 2007″ atbalsta „Audzes”, „AMK” un „Sendija”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *