Minirallijā „Ķekavas ziema 07” galvenie favorīti Pīlēns/Mežaks

Info: LAF Standartauto komisijas preses dienests
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Svētdien Vecumnieku pagasta ceļos risināsies Latvijas minirallija čempionāta pirmais posms rallijs „Ķekavas ziema ‘07″. Galvenie pretendenti uz uzvaru absolūtajā vērtējumā ir Aldis Pīlēns/Miķelis Mežaks („Subaru Impreza”), Viktors Lebedevs/Māris Deklaus („Mitsubishi Lancer EVO IX”), Matīss Mežaks/Arnis Ronis („Mitsubishi EVO VIII”) un viena no spēcīgākajām Igaunijas ekipāžām Margus Remmaks/Urmas Rosimā („Mitsubishi EVO VIII”).

Sākotnēji miniralliju „Ķekavas ziema ‘07″ bija paredzēts aizvadīt jau iepriekšējās nedēļa nogalē, tomēr korekcijas kalendārā ieviesa nepastāvīgā ziema. Neprognozējamo laika apstākļu dēļ rallija organizatori bija spiesti ievērot piesardzību arī veidojot trasi, tāpēc sacensības līdzināsies rallijsprinta formātam – divi ātrumposmi būs jāveic trīs reizes katrs. Gandrīz simts ekipāžām, kas izteikušas vēlēšanos startēt „Ķekavas ziemā ‘07″, sacīkstes sāksies jau sestdien ar mandātu komisiju un ātrumposmu pierakstīšanu. Rallija starts tiks dots svētdien pl. 10.15 pie tirdzniecības centra „Dālderi” Ķekavas centrā, bet pirmā ātrumposma „Kurīši” starts pl 11.15/p>

Pirmie pusotra simta kilometru garajā distancē, trešdaļu no kuras veidos ātrumposmi, dosies „Road” klases pārstāvji. Atgādināsim, ka šīs klases braucēji distanci veic, ievērojot organizatora noteiktus vidējos ātrumus, kas nozīmē, ka uzvar precīzākais nevis ātrākais. Šajā klasē par favorītiem jāuzskata Māri Freibergu/Edgaru Trūpu („VW Jetta”) un Mareku Vītolu/Elvi Stankēviču („Mitsubishi Lancer”). Kā pirmie no sporta automašīnu braucējiem trasē dosies Aldis Pīlēns/Miķelis Mežaks, kuru „Subaru Impreza” sānus rotās desmitais numurs. Pīlēna ekipāžas galvenie sāncenši cīņā par uzvaru absolūtajā ieskaitē būs Viktors Lebedevs/Māris Deklaus („Mitsubishi Lancer EVO IX”), Matīss Mežaks/Arnis Ronis („Mitsubishi EVO VIII”), kā arī viena no spēcīgākajām Igaunijas ekipāžām Margus Remmaks/Urmas Rosimā („Mitsubishi EVO VI”), bet pārsteigumus var gaidīt no Guntara Butlera/Gundara Kreiļa („Subaru Impreza”). Lielu interesi izraisa brāļu Kaspara un Armanda Šimkus pirmais starts ar pilnpiedziņas „Subaru Impreza”. Vienas ass piedziņas sporta automašīnu klasē favorītu lomā Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs („Renault Clio”), ar ko noteikti negribēs samierināties Krišjānis Caune/Vilnis Vitkovskis („Honda Civic Type R”) un Mārtiņš Meldrājs/Gundars Vītols („Renault Clio”).

Diemžēl nebūs iespējams salīdzināt sporta klases pārstāvju rezultātus ar minirallija ieskaites grupām, jo pirmie brauks ar sporta radžu riepām, bet minirallistu automašīnu riepas būs aprīkotas ar parastajām ielas radzēm, kuru garums saskaņā ar likumdošanu nedrīkst pārsniegt divus milimetrus. 4WD+ klasē līdzās divkārtējiem Latvijas čempioniem Jānim Dūcim/Aivaram Anevicam („Mitsubishi EVO VIII”) kā vieni no favorītiem minami Guntars Miķelsons/Aivars Maļavkins („Mitsubishi EVO VI”). Miķelsona ekipāža janvārī startēja rallijā „Arctic Lapland Rally” Somijā, gūstos neatsveramu pieredzi. Interesanti būs pavērot 2006. gada 4WD klases uzvarētāju Arvja Aruma/Arņa Krasovska („Audi Coupe”) sniegumu, pārsēžoties jaudīgākā automašīnā. 4WD klasē kā allaž gaidāma sīva spēkošanās, jo daudzas ekipāžas ir spēkos līdzvērtīgas. Un nebūs nekāds pārsteigums, ja rallija rezultāta augšdaļā līdzās ierasto klases līderu vārdiem (Raimonds Dūcis/Guntis Kampe („Audi 80″), Didzis Blūms/Aigars Rencis („Mitsubishi Galant”), Gatis Balgalvis/Lauris Kaktiņš („Audi 80″)) ieraudzīsim arī debitantus Elmāru Aukšmukstu/Kārli Nebaru („Audi Coupe”) un Ali Jansonu/Ivaru Krievu („Subaru Impreza”). 1600+ klasē, nestartējot pēdējo divu sezonu čempionam Jānim Kārkliņam (15 gadus jaunais talants nākamās nedēļas sākumā veiks testa braucienus ar nesen iegādāto N3 grupas „Renault Clio Sport” Tomija Makinena rallija skolā Somijā), uz uzvaru var pretendēt vairākas ekipāžas. Ar jaunu tehniku startēs uzreiz vairāki dueti – Kaspars Brencis/Armands Ziemelis („Honda Civic Type R”), Uldis Briedis/Ints Palma („Renault Clio”) un Andris Berķis/Itars Siliņš („Seat Leon”). Vai viņiem izdosies jau pirmajās sacensībās demonstrēt šo spēkratu potenciālu, vai arī sākumā tehnikai būs jāizslimo „bērnu slimības”? Ierindā būs arī iepriekšējās sezonas medaļnieki Raivo Pikke/Artis Dreimanis („VW Golf II”) un Edgars Poriņš/Ģirts Roļskijs („Opel Kadett”). „Tumšo zirdziņu” loma jāatvēl brāļiem Naurim un Atim Bruņiniekiem („VW Golf”), kuri līdz šim sekmīgi startējuši ziemas autodaudzcīņā. Mazajā 1600 klasē pēdējo sezonu līderiem Andrim Andiņam/Mārim Ešmanim („VW Golf”) un Zigurdam Kalniņam/Ģirtam Dombrovskim („Lada Samara”) „Ķekavas ziemā ‘07″ būs jārēķinās ar atraktīvās ekipāžas Ziedonis Bečs/Gatis Ulmanis („Toyota Corolla”) klātbūtni.

Līdzjutēji informāciju par ātrumposmiem var iegūt iknedēļas žurnālā „AutoEuro” un portālā http://www.autosports.lv/. „Dopu” kartes svētdien būs pieejamas arī Ķekavas sporta klubā, servisa zonā Vecumniekos, kā arī pie trases slēdzējiem. Prognozējot lielu skatītāju pieplūdumu, minirallija rīkotāji īpašu vērību veltījuši drošības jautājumiem.

Ar Ķekavas pagasta padomes, „Ķekavas putnu fabrikas” un autosporta fanātiķa Aināra Igaveņa atbalstu rīkotais minirallijs „Ķekavas ziema ‘07″ ievadīs ziemas ralliju triecienciklu. Jau pēc nedēļas 17. un. 18. februārī Gulbenē risināsies lielais rallijs „Sarma 2007″, bet unikāla būs marta pirmā nedēļas nogale – 3. martā tiks aizvadīts rallija čempionāta otrais posms rallijs „Sigulda 2007″, bet nākamajā dienā, tas ir 4. martā notiks minirallija čempionāta otrais posms mazā „Sarma 2007″.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *