Krickis, Laizāns un “golfs” pārsteidz Kalnamuižas rallijsprintā

Vasaras sezonas pirmajās sacensības vienmēr valda mazliet svētku sajūta. Tāpat bija arī nedēļas nogalē notikušajā rallijsprintā “Kalnamuiža” – pavasara saule, spēcīgs dalībnieku sastāvs, prieks par tikšanos ar pēdējoreiz tikai ziemā redzētiem braucējiem, jauni automašīnu dizaini…

Arī Jāņa Kricka ierastais baltais “golfiņš” uz “Kalnamuižu” ticis ne tikai pie jauna krāsojuma. Līdzvērtīgā cīņā, uzrādot konkurētspējīgus laikus gan ar brāļu Grjazinu Peugeot, gan vadošajiem LMT Auto akadēmijas braucējiem, Jānis Krickis/Rolands Laizāns finišēja ceturtie 2wd open klasē, uzreiz aiz goda pjedestāla. Ekipāža piekāpās vien Anda Neikšāna, Jāņa Vorobjova un Renāra Franča pilotētajiem BMW. Jānis Krickis “Kalnamuižā” tika apbalvots arī kā ātrākais jaunais pilots junioru vērtējumā.

Jānis Krickis atzīst: “Biju ļoti “izsalcis” pēc rallija un motivēts stāties atkal uz starta. Pēc ziemas sezonas nostiprinājām savu vājāko pusi- tehniku. Domāju, ka tas atspoguļojās arī rezultātos, jo beidzot vairs nebija ,,jāķer ceļš” un pirmo rezi varēju justies tik drošs par to, kā auto uzvedīsies jebkurā situācijā.

Uz šo rallijsprintu nebija uzstādīti nekādi mērķi, galvenais bija aprast ar mašīnu un sagatavoties Talsu rallijam. Nebija ne stresa, ne uztraukuma, braucām pārliecinoši un stabili, bet ilgais pārtraukums darīja savu un bez mazām kļūdiņām neiztiku. Noteikti vēl neesam tikuši līdz ideālam sniegumam, un vēl ir, kur meklēt ātrumu. Šobrīd gatavojamies “Talsiem” un pirms sacensībām vēl brauksim pāris treniņus.”

Ekipāžas stūrmanis Rolands Laizāns atklāj, ka gatavojoties vasaras sezonai, vecais “golfiņš” ir ticis pilnībā pārbūvēts. Ir arī strādāts pie stenogrammas un aizvadīti testi. “Jau testos kļuva skaidrs, ka Kalnamuižā varam parādīt labu sniegumu. Auto ir kļuvis daudz stabilāks un saprotamāks. Testos tika atrasti vajadzīgie piekares regulējumi un gūta pārliecība par to, ka auto var braukt ātri un stabili.

Tieši pārliecība par golfiņu un komandas degsme deva nepieciešamo mieru un vēso prātu, ar kuru uzsākām pirmo ātrumposmu. Rezultātos ieskatījāmies tikai finišā, iztikām bez matemātikas un aprēķiniem. Braucām stabili savā ritmā, lieki neriskējot. Droši varu apgalvot, ka tik mierīgs un pārliecināts par sevi, Jāni un auto sen nebiju juties. Šobrīd kopā ar komandu sākam gatavoties Talsu rallijam. Golfam tas būs smags pārbaudījums, tāpēc vēl rūpīgāk strādāsim pie tā sagatavošanas un aizvadīsim testus uz grants, kā arī asfalta ceļiem,” stāsta Laizāns.

Ekipāža saka lielu paldies saviem atbalstītājiem “Octas.lv”, Agrim un “Race Solutions” par sagatavoto auto, kā arī visiem, kas juta līdzi gan trases malā, gan sekojot līdzi sacensību gaitai pie datoriem un telefoniem.

Info, foto: Dace Janova, www.4rati.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *