Auto Stils Rally Team Jaunpils rallija 2007 tramplīnus pārvar godam

Info, Foto:Auto Stils Rally Team

Aizvadītajā nedēļas nogalē, vasaras saulei karsējot, Tukuma un Dobeles rajonos notika minirallijs „Jaunpils 2007″. Vairāki sportisti atzina, ka šis esot bijis vislabāk noorganizētais minirallija posms. Kā jauninājumu, kas netika novērots iepriekšējos minirallijos, var minēt slēgto parku sporta automašīnām, kontrolkartes tādas kā klasiskajā rallijā, kā arī interesantu šovu, kas priecēja līdzjutējus.

Kā jau ierasts „Auto Stils Rally Team” šajās sacensībās lika saviem konkurentiem par sevi manīt. Atsaucoties uz dalībnieku teikto, trase bija pietiekami ātra un tai pašā laikā bagāta viltīgiem līkumiem. Sarežģītības pakāpi paaugstināja lietus, kas lija pat trases pierakstīšanas laikā. „Auto Stils Rally Team” šajās sacensībās savu uzdevumu pildīja godam un visas trīs ekipāžas, kas stājās uz starta, sasniedza finišu. Tādejādi „Auto Stils Rally Team” tika izcīnīta otrā vieta minirallijā „Jaunpils 2007″ komandu ieskaitē.

Pēc aizvadītajām tehniskajām neveiksmēm iepriekšējā rallijā „Kalnumuiža 2007″ Edgara Piļkas/ Igora Sidorova vadītais Audi Coupe sīvā konkurencē izcīnīja desmito vietu kopvērtējumā un sesto vietu klasē. Šis rezultāts viņus kopvērtējuma tabula ierindo ceturtajā vietā 4WD+ klasē/p>

ROAD klasē braucošie Andris Lūsis/ Gatis Cimdiņš kā vienmēr uzrādīja labus rezultātus un ieguva otro vietu klasē, ar to saglabājot otro vietu čempionāta kopvērtējumā. Pēc pirmā „dopa” viņi pat bija ātrākie savā klasē. Jāpiebilst, ka šajās sacensībās pilsētas šova ātrumposmu arī braucēji no ROAD klases veica kā visi pārējie sportisti – jo ātrāk, jo labāk.

Kā jau prognozējām un cerējām 1600 klasē uzvarēja „Auto Stils Rally Team” braucēji Zigurds Kalniņš/ Ģirts Dombrovskis. Pirmos četrus ātrumposmus ekipāža nobrauca ne īpaši veiksmīgi. Par to liecina fakts, ka starpība starp ekipāžas rezultātiem sestajā un trešajā ātrumposmā (trīs ceļa posmi tika veikti divas reizes) ir divdesmit sekundes. Tomēr neliels pārsvars pirmajā rallija daļā tika uzkrāts, un tas ļāva mūsējiem nenervozēt un pamazām kāpināt tempu. Otrās vietas ieguvēji Ziedonis Bečs/ Gatis Ulmanis rallija finišā atpalika no „Auto Stils Rally Team” braucējiem par 23 sekundēm.

Par rallija norisi jautājām pašiem braucējiem.

Ģirts Dombrovskis: „Ja godīgi, rallija sākums mums nebija iepriecinošs. Es nevarēju noķert stenogrammas lasīšanas ritmu. Zigim vajadzēja pierast pie jaunās ātrumkārbas. Līdz ar to, lai gan lielas kļūdas nepieļāvām, laiki ātrumposmos, mūsuprāt, nebija atbilstoši tam, ko spējam braucot ar maksimālu atdevi.”

„Arī beigas mums izvērtās samērā ekstrēmas,” turpina Zigurds Kalniņš. „Rallija finišā mums norādīja uz šķību aizmugurējo riteni. Konstatēju, ka mašīnai salūzis aizmugurējais tilts, tas noticis jau dažus dopus pirms finiša. Varēja būt iespaidīga avārija, bet šoreiz veiksme bija sabiedrotā. Tomēr vēl vajadzēja aizbraukt līdz pēdējai laika kontrolei. Pāris kilometrus pabraukuši dzirdējām klaudzienu un nu jau tilts bija pilnībā salūzis un aizmugurējā riepa strīķējās pret auto amortizatora atsperes atbalstu. Pēc kāda laika riepa pārplīsa un bijām spiesti ceļu līdz pēdējai laika kontrolei un pēc tam tālāk uz Jaunpils pili mērot uz riteņa diska, uz kura palikušas Michelin riepas daļas. Gribu pateikt paldies ceļu policistiem, jo viņi bija saprotoši.”

Šajā rallijā ekipāža Andris Berķis/ Itars Siliņš uz starta stājās kā SAFTY CAR, braucot pa nullīti. Diemžēl viņu Seat Leon aizmugurējo bremžu nenovēršama defekta dēļ nefinišēja/p>

Komandu ieskaitē „Auto Stils Rally Team” ieguva godpilno otro vietu, ar to ierindojoties trešajā vietā kopvērtējuma tabulā. Sezona ir tikai sākusies un cerēsim, ka pēc nākamajiem posmiem „Auto Stils Rally Team” sportisti spēs uzlabot rezultātus kopvērtējumā.

Cerēsim, ka uz nākamajām sacensībām „Ķekava 2007″, kas notiks 7. un 8. jūlijā mūsu sportisti būs saveduši kārtībā automobiļus un sasniegs lieliskus rezultātus. Tādejādi priecējot skatītājus un palielinot spriedzi starp sportistiem. Minirallijs Latvijā sevi ir pierādījis kā nopietnu sporta veidu, kur sacensībās piedalās līdz pat simts ekipāžām, nodrošinot skatītājiem lielisku šovu. Lai vasara paiet jautri un spraigi „Auto Stils Rally Team” aicina visus uz nākamajām sacensībām „Ķekava 2007″.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *