WRC sezona noslēdzas ar Noivila uzvaru Austrālijā

Trīs dienu garumā Austrālijā norisinājās 2017. gada pasaules rallija čempionāta (WRC) noslēdzošā posma sacensības, kas finišēja ar “Hyundai” pilota Tjerī Noivila uzvaru un drāmu cīņā par otro vietu.

Piektdien rallija vadībā bija nostiprinājies otrs “Hyundai” rūpnīcas pārstāvis Andreass Mikelsens, taču sestdienas rītā norvēģis pārsita divas riepas, zaudējot daudz laika. Tāpat pēc piekares sabojāšanas izstājās Kriss Mīke no “Citroen” vienības, kurš pirms tam arī izrādīja pretenzijas uz augstākajām pozīcijām.

Līdz ar to vadībā nokļuva Noivils, kamēr spēcīgu konkurenci viņam izrādīja “Toyota” pārstāvis Jari-Mati Latvala. Sestdienas izskaņā soms bija 20 sekundes aiz līdera, kamēr trešo vietu ieņēma un 40 sekundes zaudēja igaunis Ots Tanaks, kurš aizvadīja pēdējās sacensības “M-Sport” sastāvā.

Divus ātrumposmus pirms finiša Latvala jau bija vairs tikai sešas sekundes aizmugurē, tomēr lietavu radīto seku dēļ 20. ātrumposmu atcēla un Noivilam atlika vairs tikai noturēt pirmo pozīciju pēdējo 6.44 kilometru garumā.

Latvala “Power Stage” ātrumposmā piedzīvoja avāriju, līdz ar to Noivils bez lieka riska, uzstādot astoto rezultātu, sasniedza finišu un tika kronēts par uzvarētāju. Tanaks tikmēr izmantoja iespēju, lai tiktu pie otrās vietas, bet trešais sacensības pabeidza uzvarētāja Noivila komandas biedrs Heidens Padons, kurš nākamgad vairs neaizvadīs pilnu sezonu pasaules čempionātā.

2017. gada WRC čempions, grants ātrumposmos trasē devies pirmais, nespēja konkurēt cīņā par uzvaru un finišēja tikai ceturtais, arī tad pateicoties Latvalas avārijai un “Citroen” pilota Kreiga Brīna neveiksmei svētdienas ātrumposmos.

Ar 12. vietu kopējā ieskaitē ralliju pabeidza Kalle Rovanpera, kurš startēja ar R5 klases auto un veica tikai otro WRC posmu karjerā. Šis somu sportists līdz šim pieredzei smēlās galvenokārt Latvijas rallija čempionātā, kur 2016. un 2017. gadā ieguva titulu.