“Tet Rally Liepāja” dominē un uzvar Seska/Franča ekipāža

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Dienvidkurzemes novadā notiekošajos sešos ātrumposmos ne vien noturot, bet pat palielinot savu pārsvaru, pirmoreiz savā rallija braucēja karjerā pie panākuma Tet Rally Liepāja tika liepājnieki Mārtiņš Sesks ar stūrmani Renāru Franci, kuri rallijā startēja ar Sports Racing Technologies sagatavotu Škoda Fabia Rally2 evo automašīnu. FIA Eiropas rallija čempionāta 2022. gada sezonas piektajā posmā Tet Rally Liepāja līdzās latviešu ekipāža uz pjedestāla kāpa arī spāņi Efrens Larena ar Sāru Fernandezu un somi Miko Heikile ar stūrmani Samu Valeri.

Vasarīgajai saulei atgriežoties pēc lietainās pēcpusdienas sacensību pirmajā dienā, Mārtiņš Sesks (Škoda Fabia Rally2 evo) lieki nekavējās un kāpināja tempu, uzvarot arī visos trīs priekšpusdienas ātrumposmos. Arī iekrātais pārsvars nespēja apturēt liepājnieku – perfekta pēcpusdiena ļāva mājas posmā gūt panākumu ikkatrā no kopumā 12 Tet Rally Liepāja ātrumposmiem.

“Pat man, vietējam braucējam, kad ir tik daudz tramplīnu, nebija skaidrs kā pareizāk braukt. Devām gāzi grīdā un miers. Es biju gaidījis, ka klāsies smagāk, taču varējām tā turpināt. Dažkārt lielāki akmeņi lika izmainīt bremzēšanas vietas un trajektorijas. Segums bija mazliet mitrs, taču spējām ar to sadzīvot. Arī turpinājumā bija pāris kļūdiņas, taču tikām galā. Mašīna bija sagatavota absolūti perfekti un varējām veltīt uzmanību braukšanai. Tā bija tīrākā bauda. Milzīgs paldies visiem! Šis noteikti bija labākais rallijs manā dzīvē!” stāsta sacensību galvenais varonis liepājnieks Mārtiņš Sesks.

Pēc lieliska snieguma Talsu novada ātrumposmos, šodien kā nebijis izgaisa Toma Kristensona (Hyundai i20 R5 Rally2) darba rezultāts, kad ekipāža devītajā ātrumposmā pārsita sava auto riepu un zaudēja divas minūtes laika, izstājoties no cīņas par otro pozīciju Tet Rally Liepāja kopvērtējumā. Un tā, uzsākās bezkompromisa cīņa starp sezonas kopvērtējuma līderi un otrajā pozīcijā esošo Efrenu Larenu (Škoda Fabia R5 Rally2 evo) un soma Miko Heikiles (Škoda Fabia Rally2 evo) ekipāžu, kura pirmo sacensību dienu noslēdza ceturtajā vietā, bet nu bija pakāpusies jau uz trešo pozīciju.

Heikila divus ātrumposmus pirms Tet Rally Liepāja finiša apsteidza Larenu un spēja pakāpties uz otro pozīciju, par 1,9 sekundēm apsteidzot konkurentu. Arī SS 11 finišā, Heikila turpināja atrauties, palielinot pārsvaru līdz 5,4 sekundēm. Un tomēr, pašā pēdējā Efrens Larena SS12 LIEPĀJA POWER STAGE atguva izsmelto ūdeni, un izrāva otro vietu, rallija finišā apsteidzot tuvāko konkurentu vien par 0,7 sekundēm. Trešajā vietā palikušajam Miko Heikilem šis bija pirmais goda pjedestāls FIA Eiropas rallija čempionātā.

Dominējošais sniegums ļāva Mārtiņa Seska un Renāra Franča ekipāžai tikt pie vairākām specbalvām. Jau pirmajā sacensību dienā Sesks nodrošināja Talsi specbalvu pasniegs ekipāžai, pateicoties sešu Talsu novadā notiekošo ātrumposmu kopsummā uzrādītajam labākajam rezultātam. Arī SC Grupa / Eurovia specbalva par ātrāko rezultātu ātrumposmā SS 2 Mundigciems, kura maršruts ved gar skatpunktu “SC Grupa / Eurovia” nonāca Seska rokās. Sacensību noslēdzošajā dienā Sesks kolekcijai pievienoja Ramirent specbalvu par ātrāko rezultātu ātrumposmā SS 8 Dinsdurbe, kura maršruts ved gar skatpunktu “Ramirent”.

SIXT specbalvu par tālāko lēcienu ātrumposma SS 1 Strazde skatpunktā “Sixt” saņēma itālis Alberto Battistolli, kura vadītā Škoda Fabia Rally2 gaisā pavadīja 31 metru. Liepājas Speciālā Ekonomiskā Zona specbalvas par ātrāko rezultātu ātrumposmos SS 7/9 Vecpils, kuru maršruts ved gar skatpunktu “Invest in Liepāja”, ieguva Mārtiņa Seska un Miko Heikiles vadītās ekipāžas. Divas specbalvas pasniedza arī Fristads. Vienu par ātrāko rezultātu ātrumposmā SS 3 Kāķīši, kura maršruts ved gar skatpunktu “Fristads”, ieguva Mārtiņš Sesks, bet otru, kas pienākas ekipāžai, kas startē tikai Latvijas rallija čempionāta 2. posmā, saņēma Elviss Hermanis (Škoda Fabia Proto).

Pārliecinošais panākums gan Eiropas čempionāta, gan Latvijas čempionāta ieskaitē ļāva Mārtiņam Seskam iegūt arī Flora specbalvu, par ko cīnījās tikai braucēji ar Latvijas Automobiļu Federācijas izsniegtu dalībnieka licenci. Odziņu Mārtiņa Seska trofeju plauktam pielika dzimtās pilsētas Liepāja specbalva par uzvaru ātrumposmā SS 12 Liepāja Power Stage.

“Tet Rally Liepāja” rezultāti:

Vieta Valsts
Pilots
Mašīna Rezultāts
1. flag
Mārtiņš Sesks
Škoda Fabia Rally2 evo 1:31:19.9
2.
flag
Efrén Llarena
Škoda Fabia Rally2 evo +1:10.9
3.
flag
Mikko Heikkilä
Škoda Fabia Rally2 evo +1:11.5
4. flag
Ken Torn
Ford Fiesta Rally2 +1:31.1
5. flag
Gregor Jeets
Škoda Fabia Rally2 evo +1:39.2
6. flag
Hayden Paddon
Hyundai i20 N Rally2 +1:45.5
7. flag
Alberto Battistolli
Škoda Fabia Rally2 evo +2:03.0
8. flag
Javier Pardo 
Škoda Fabia Rally2 evo +2:13.8
9. flag
Simone Tempestini
Škoda Fabia Rally2 evo +2:32.7
10. flag
Yoann Bonato
Citroën C3 Rally2 +2:47.2

Pilni rezultāti >>