Tanaku Meksikas rallijā pieviļ turbīna, cīņa par uzvaru zaudēta

Foto: Honza Fronek

“M-Sport Ford” komandai ar pamatīgām neveiksmēm aizritējusi Meksikas rallija pirmā pilnā sacensību diena. Tās vadošais pilots Ots Tanaks zaudēja iespēju cīnīties par uzvaru turbīnas defekta dēļ.

Visas neveiksmes komanda piedzīvoja jau piektdienas pirmajā ātrumposmā. Tanaks tobrīd bija rallija vadībā, bet turbīna liedza cerības turpināt cīņu par uzvaru. Igauņu pilota ekipāža atkrita uz 29. pozīciju, bet braukšanu turpināja un šobrīd, pēc veiktiem desmit dopiem, pakāpusies līdz 18. vietai. Tikmēr Pjērs Luī Lubē, aizvadot savu pirmo ralliju ārpus Eiropas, trešajā ātrumposmā uztriecās akmenim un nolauza riteni, bet Džourdans Serderidiss avarēja un nobloķēja šauro trasi. Ātrumposmu nācās apturēt. Tāpat jau rīta pusē avarēja “Toyota” pilots Takamoto Katsuta.

Tobrīd sacīkšu vadībā izvirzījās Esapeka Lapi, un “Hyundai” braucējs arī šobrīd saglabājis vadību. “Toyota” pārstāvis Sebastjēns Ožjē, kurš uz šo posmu atgriezies pasaules rallija čempionātā, viņam cieši sekoja, vienubrīd bija vairs tikai 0.3 sekunžu atstatumā, bet dienas beigās mazliet atkāpās. Šobrīd abus šķir aptuveni piecas sekundes. Jāpiebilst, ka Ožjē cīnās par savu jau septīto uzvaru Meksikas rallijā.

Trešajā vietā esošais Elfins Evanss zaudē jau pusminūti, seko Tjerī Noivils un 2022. gada WRC čempions Kalle Rovanpera, kurš dienas lielāko daļu trasē devās pirmais un tīrīja ceļu no liekās grants. Viņš pēc šīs dienas ir nepilnu minūti aiz līdera un sestdien mēģinās tuvoties vadošajām ekipāžām. Sākotnēji par pjedestālu cīnījās Danijs Sordo, bet pēc riepas pārsišanas zaudēja laiku un pašlaik ir vairs tikai sestais.

Pēc veiktiem trim ātrumposmiem devīto vietu absolūtajā ieskaitē ieņēma krievu pilots Nikolajs Grjazins, bet SS4 viņa ekipāža avarēja. Šajā posmā gan Grjazins necīnījās par WRC2 ieskaites punktiem. Vadībā WRC2 klasē ir Gass Grīnsmits, kurš par astoņām sekundēm apsteidz Adrijēnu Furmo. Jau 26 sekundes atpaliek trešajā vietā esošais 2022. gada čempions Emils Lindholms, tālāk Kajetans Kajetanovičs un Olivers Solbergs.

Šodien Meksikas rallijā jāaizvada deviņi ātrumposmi, bet pēdējie četri gaidāmi svētdien.

Meksikas rallija rezultāti pēc 10. ātrumposma:

Visi rezultāti >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *