Tanaks uzvar Igaunijas ziemas rallijā, Grjazinam pamatīga avārija

Ar pārliecinošu mājinieka Ota Tanaka uzvaru noslēdzies Igaunijas rallija čempionāta pirmais posms “Otepää talveralli”, kas šodien ziemīgos apstākļos tika aizvadīts Otepē apkaimē. Pirmās trīs pozīcijas ieņēma ar WRC mašīnām startējošās ekipāžas, savukārt Nikolajs Grjazins jau dienas pirmajā pusē piedzīvoja avāriju.

“Hyundai Motorsport” rūpnīcas komanda, startējot ar pasaules rallija čempionāta mašīnām “Hyundai i20 Coupe WRC”, parādīja dominējošu sniegumu – Tanaks bija ātrākais visos astoņos ātrumposmos, bet Tjerī Noivils visas reizes sasniedza otro labāko rezultātu. Pēc pirmajiem četriem dopiem igauņa pārsvars pār beļģu pilotu sasniedza 21 sekundi, bet finišā Tanaks uzvarēja ar 33 sekunžu pārsvaru.

Stabili trešais visas dienas garumā bija “OT Racing” vienības pilots Georgs Gross, kurš sacensībās startēja ar “Ford Fiesta WRC” automašīnu, bet reālu pretspēku “Hyundai” braucējiem nespēja izrādīt. Sešos ātrumposmos viņš bija trešais ātrākais, divreiz uzstādīja ceturto labāko rezultātu, bet finišēja 2 minūtes un 17 sekundes aiz Tanaka. Tanakam, Noivilam un Grosam pirmās trīs pozīcijas EMV1 grupā.

Labu sniegumu parādīja Egona Kaura un Georga Linnemē ekipāžas, kas startēja ar “Volkswagen Polo GTI R5” automašīnām. Kopējā ieskaitē viņiem ceturtā un piektā vieta, turklāt finišā Kaurs bija vien nieka 0.3 sekundes priekšā, savukārt Grosam pazaudēja 23 sekundes. Stabilu sesto vietu pirmajās sacīkstēs ar “Citroen C3 Rally2” automašīnu noslēdza Rolands Pūms. EMV2 grupā šie piloti ieņēma pirmās trīs pozīcijas.

Pasaules rallija čempionāta pilots Nikolajs Grjazins ar “Volkswagen Polo GTI R5” automašīnu bija pacēlies uz ceturto vietu absolūti un līderpozīciju EMV2 kategorijā, kad ceturtajā dopā piedzīvoja avāriju pēc viena no tramplīniem, visai pamatīgi sabojājot spēkratu. Gan viņam, gan stūrmanim viss kārtībā. Avārijas šodien piedzīvoja arī tādi spēcīgi braucēji kā Gregors Jētss (“Škoda Fabia Rally2 evo”), Jaroslavs Koltuns (“Ford Fiesta Rally2”) un Tūmass Vasks (“BMW M3 E36”).

EMV4 klasē uzvarēja Kaspars Kasari (“Ford Fiesta Rally4”), par 37 sekundēm pārspējot lietuvieti Justu Simašku (“Ford Fiesta Rally4”), bet trešajā vietā Karls-Markuss Sei (“Peugeot 208 R2”).

Edgars Balodis un Lāsma Tole (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”) pēc pirmā ātrumposma ierindojās piektajā vietā EMV5 grupā, taču jau otrajā pazaudēja nepilnas sešas minūtes. Finišā viņiem tikai desmitais rezultāts savā klasē, un vairāk nekā astoņas minūtes zaudētas uzvarētājam Timmu Kergem (“Mitsubishi Lancer Evo”). Aiz Kerges 12 sekundes atpalika Ranno Bundsens (“Mitsubishi Lancer Evo VII”), bet trešo vietu ieņēma Kristo Subi (“Mitsubishi Lancer Evo IX”).

Kristers Cimdiņš un Renārs Šķenders (“BMW 330 iS”) ralliju noslēguši astotajā vietā EMV6 ieskaitē. Vēl pēc pirmajiem diviem ātrumposmiem viņi bija otrie, bet vairāk par 12 minūtēm pazaudēja trešajā dopā. Uzvaru guva Tāvi Nīnemetss (“BMW M3 E36”), kurš par astoņām sekundēm pārspēja Robertu Virvesu (“BMW 328”), bet 19 sekundes uzvarētājam pazaudēja trešās vietas ieguvējs Rene Ūkareda (“BMW M3 E46”).

EMV7 grupā uzvarēja Keiro Orguss (“Honda Civic Type-R”), bet EMV8 ieskaitē pirmo vietu izcīnīja Patriks Juhe (“Honda Civic”).

Igaunijas čempionāta otrais posms “Rapla ralli” norisināsies maijā.