Tanaks izvirzās Jaunzēlandes rallija līderpozīcijā

Foto: wrc.com

Ar pirmo ātrumposmu šodien Jaunzēlandē startēja pasaules rallija čempionāta 11. posms. Nepilnus divus kilometrus garajā dopā ātrākais bija igauņu pilots Ots Tanaks.

Kamēr šobrīd tiek baumots par Tanaka iespējamo pāriešanu no “Hyundai” komandas uz “M-Sport Ford” nākamajā sezonā, sportists kļuvis par Jaunzēlandes rallija līderi. Ātrumposmā, kas bija 1.78 km garš, Tanaks izrādījās 0.9 sekundes ātrāks par Kreigu Brīnu un 1.6 sekundes ātrāks par Tjerī Noivilu.

Lielās cīņas notiks piektdien, sestdien un svētdien, kad tiks aizvadīti vēl kopumā 16 ātrumposmi pa Jaunzēlandes grants ceļiem. Kopējā to distance būs nepilni 280 km.

Sacensībās pasaules čempionāta ieskaitē piedalās tikai 28 ekipāžas. Ar “Rally1” mašīnām startē desmit ekipāžas, tostarp pirmo reizi ar šādu auto brauc Lorenco Bertelli, kurš uz šo posmu pievienojies “M-Sport Ford” nomentei. Pēdējo pilno WRC sezonu itālis aizvadīja 2016. gadā.

Trīs posmus pirms sezonas beigām pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis aizvien ir Kalle Rovanpera, taču viņam iepriekšējie divi ralliji Beļģijā un Grieķijā bija neveiksmīgi. Neskatoties uz to, tuvākais sekotājs Tanaks zaudē 53 punktus.

Jaunzēlandes rallija rezultāti pēc SS1: