Tanaks: “Darīsim visu, lai “Rally Estonia” izcīnītu augstu rezultātu”

Foto: Rally Cow

Mājinieks Ots Tanaks šonedēļ notiekošajā pasaules rallija čempionāta (WRC) posmā Igaunijā sola darīt visu, lai izcīnītu pēc iespējas augstāku vietu. Viņš atzīst, ka māju posma ceļi būs liels izaicinājums, taču braukšana savu skatītāju priekšā vienmēr dod priekšrocības.

“Rally Estonia” pasaules čempionāta kalendārā šogad ir trešo reizi. Sacensības startēs jau šovakar, kad Tartu pilsētā norisināsies superspeciālais ātrumposms. Vēl pirms tam dienā sportistiem paredzēta shakedown sesija. Līdz svētdienai, kad rallijs finišēs, kopumā tiks mēroti 24 ātrumposmi 313.84 km kopgarumā. Pasaules čempionāta ieskaitē gatavojas startēt 42 ekipāžas.

“Šis būs liels izaicinājums, un jau kopš paša sākuma mums ir jābūt ātriem,” gatavojoties rallijam, stāsta Ots Tanaks. “Igaunijas rallijs vienmēr ir liels notikums. Pirmo reizi šosezon brauksim pa tik ātriem un gludiem ceļiem, tāpēc paredzu, ka būs aizraujoši. Jāparūpējas, lai izmantojam visu ātrumu un veiktspēju, ko varam izspiest no šīs mašīnas.”

Tanaks par “Rally Estonia” uzvarētāju kļuva 2020. gadā, kad sacensības pirmo reizi bija iekļautas pasaules čempionāta kalendārā. Pērn pirmo vietu sasniedza Kalle Rovanpera (kļūstot par jaunāko uzvarētāju WRC vēsturē), bet Tanakam jau sacīkšu sākums bija pagalam neveiksmīgs. Pēc otrā ātrumposma viņš nonāca vadībā, taču pārdūra riepu, pēc tam sekoja neliela avārija un vēl divas cauras riepas, pēc kā bija jāizstājas jau ceturtajā dopā.

Tanaks atzīst, ka māju posms vienmēr ir citādāks nekā pārējie: “Labākais ir tas, ka man nav jāpavada ilgs laiks ceļā. Tāpat ir lieliski, jo mums ir apbrīnojami līdzjutēji, tāpat ieradīsies mums tuvie cilvēki. Bet nekāda papildus spiediena nav – vienkārši gribam izcīnīt pēc iespējas vairāk punktus. Darīsim visu, lai finišētu kādā no vadošajām pozīcijām.”

Tanaka rezultāti šogad bijuši dažādi. Sezona iesākās ļoti neveiksmīgi, ar avāriju Montekarlo rallijā un pēc tam piedzīvotām tehniskām ķibelēm Zviedrijā. Horvātijas posmā viņš ieņēma otro vietu, Portugālē bija sestais, bet Sardīnijā sasniedza sezonas pirmo uzvaru. Safari rallijā, kas norisinājās Kenijā, Tanaks šķita spējīgs pretendēt uz pjedestālu, taču atkal tehniskas problēmas atņēma šīs izredzes.

Izmantotie resursi:
www.wrc.com