Tanaks: “Ātruma ziņā mēs nebijām gatavi cīnīties par uzvaru”

Foto: Martin Hlinka

“Hyundai” komandas pilots Ots Tanaks atzinis, ka tikai stratēģija un veiksmīgāka riepu izvēle Horvātijas rallijā ļāva viņam cīnīties par uzvaru, kamēr faktiskais ātrums labāks bijis pirmās vietas ieguvējam Kallem Rovanperam.

Rallija sākumā Tanaks kādu laiku turējās trešajā pozīcijā, bet pēc tam pacēlās uz otro vietu, kurā arī noslēdza piektdienu. Todien viņš bija pārsitis riepu un arī saskāries ar hibrīda sistēmas problēmām, līdz ar ko Rovanpera bija nokļuvis jau gandrīz pusotru minūti priekšā. Sestdien 11. ātrumposmā Rovanpera pārsita riepu un vienā brīdī Tanaks bija nonācis mazāk nekā 20 sekunžu atstatumā. Svētdien priekšpēdējā ātrumposmā soms veica neatbilstošu riepu izvēli lietus apstākļiem, kas igaunim jau ļāva pārņemt vadību. Pēdējā dopā tomēr “Toyota” pilots Rovanpera izrādījās ātrāks, pirmo vietu atguva un uzvarēja.

“Viņš visu nedēļas nogali bija ātrs, un viņa uzvarai nav nekāda sakara ar veiksmi,” stāsta Tanaks. “Tas, ka mēs varējām izdarīt spiedienu uz viņu, bija tikai dēļ riepu izvēles un taktikas dažos ātrumposmos. Citādi, es teiktu, mums nebija, ko likt viņam pretī. Viss, ko varējām, bija braukt un nepieļaut kļūdas. Pilnībā tas neatmaksājās, bet vēl piektdien atpalikām pusotru minūti, kamēr, uzsākot pēdējo ātrumposmu, atradāmies vadībā, un tas bija labākais, ko varējām izdarīt.”

Tanakam šīs bija pirmās sekmīgās sacensības 2022. gada sezonā. Montekarlo rallijā viņš avarēja, bet Zviedrijā izstājās hibrīda sistēmas problēmu dēļ, pirms tam pretendējot uz uzvaru.

Trešo vietu šajās sacīkstēs guva Tanaka komandas biedrs Tjerī Noivils. Neskatoties uz to, ka “Hyundai” ieguva divas vietas uz pjedestāla, igaunis uzskata, ka “Toyota” un “Ford” rallija mašīnas joprojām ir ātrākas.

“Domāju, ka, no veiktspējas viedokļa, mēs atpaliekam,” atzīst Tanaks. “Vēl ir ļoti daudz lietu, kurām nepieciešams risinājums. Šoreiz mēs vienkārši tikām galā ar šo nedēļas nogali un izmantojām apstākļus savā labā. Pārējais vēl jāatrisina.”

WRC kopvērtējums pēc 3. posma:

Vieta Valsts Pilots Punkti
1. flag Rovanperä Kalle 76
2. flag Neuville Thierry 47
3. flag Breen Craig 30
4. flag Loeb Sébastien 27
5. flag Tänak Ott 27
6. flag Katsuta Takamoto 26
7. flag Greensmith Gus 20
8. flag Ogier Sébastien 19
9. flag Evans Elfyn 17
10. flag Lappi Esapekka 15
11. flag Mikkelsen Andreas 12
12. flag Solberg Oliver 8
13. flag Rossel Yohan 6
14. flag Veiby Ole Christian 4
15. flag Kajetanowicz Kajetan 4
16. flag Lindholm Emil 3
17. flag Huttunen Jari 2
18. flag Cais Erik 2
19. Gryazin Nikolay 2
20. flag Kaur Egon 1

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com