Tanaks: “Ar šādu mašīnu par titulu cīnīties nevar”

Foto: Vladislav Maschl

Lai gan Ots Tanaks izcīnīja uzvaru Sardīnijā notikušajā pasaules rallija čempionāta posmā, igauņu pilots atzinis, ka ar šo mašīnu par titulu cīnīties nav iespējams.

Iepriekšējo reizi Tanaks bija uzvarējis vien pērnā gada sākumā notikušajā “Arctic Rally Finland”, un kopš tā laika bija pagājušas 462 dienas. Svelmainajā Sardīnijā, kur bija jābrauc pa salas raupjajiem grants ceļiem, “Hyundai” komandas pilots jau kopš paša sākuma bija starp favorītiem, vēlāk ieguva pārsvaru un pārliecinoši uzvarēja.

Tehniskas problēmas “Hyundai i20 N Rally1” mašīnu piemeklēja arī šeit, taču Tanakam paveicās, ka tika atcelti divi ātrumposmi, pirms kuriem atklājās transmisijas ķibele. Dažādas problēmas šo auto piemeklējušas regulāri, tāpat arī ātruma ziņā konkurenti visbiežāk ir priekšā. Tiesa, atsevišķi rezultāti vieš cerības, un komandas inženieri turpina darbu pie jaunā spēkrata attīstīšanas.

“Es domāju, ja godīgi, šī uzvara vairāk nāk par labu mūsu morāles celšanai, ne tik ļoti kaut ko dod cīņā par titulu,” saka Tanaks. “Mēs gribam sacenties par titulu, bet, lai to varētu darīt, nepieciešama atbilstoša mašīna. Vēl daudz kas šajā ziņā jāpaveic. Neesam pat tuvu tam perfektajam līmenim, kur gribam būt. Rūpnīcā cilvēki strādā garas stundas, bet mums bija nepieciešama šī uzvara, lai nedaudz noņemtu spiedienu no saviem pleciem. Viņi strādā, lai varētu uzvarēt rallijos. Esmu drošs, ka šī uzvara viņiem būs kā papildus pamudinājums.”

WRC kopvērtējumā “Toyota” pilots Kalle Rovanpera šobrīd ievērojami attālinājies, bet nākamajās pozīcijās seko “Hyundai” braucēji Tjerī Noivils un Tanaks, kuri viņam zaudē, attiecīgi, 55 un 58 punktus. Komandu vērtējumā “Hyundai” ir 39 punktus aiz līdervienības “Toyota”.

Tanakam šogad izvērsās nesekmīgs sezonas sākums, kad Montekarlo rallijā viņš izstājās pēc avārijas, bet Zviedrijā, pēc problēmām ar hibrīda sistēmu, ierindojās vien 20. pozīcijā. Horvātijā tika sasniegta jau otrā vieta, bet tad sekoja smagas sacensības Portugālē, kur viņš finišēja tikai sestais. Braucējs atzīst, ka pirms Sardīnijas rallija veiktie testi ļāvuši būtiski uzlabot auto.

“Šajā rallijā bija jūtamas lielas izmaiņas, ja salīdzina ar to, kas bija pirms divām nedēļām,” atzina Tanaks. “Portugāles posmā mums gāja tiešām grūti, bet centāmies to mainīt. Par laimi, pirms Sardīnijas rallija bija testu diena, kad turpinājām strādāt un, pavisam noteikti, veicām būtiskus uzlabojumus. Pirms šī posma mašīnā jau jutos daudz pašpārliecinātāks.”

Arī nākamais WRC posms risināsies pa grants ceļiem – no 23. līdz 26. jūnijam Kenijā tiks aizvadīts Safari rallijs.

WRC kopvērtējuma “Top 10”:

Vieta Valsts Pilots Punkti
1. flag Kalle Rovanperä 120
2. flag Thierry Neuville 65
3. flag Ott Tänak 62
4. flag Craig Breen 52
5. flag Takamoto Katsuta 47
6. flag Elfyn Evans 39
7. flag Dani Sordo 34
8. flag Sébastien Loeb 27
9. flag Gus Greensmith 26
10. flag Sébastien Ogier 19

Izmantotie resursi:
www.autosport.com