Seska/Franča ekipāža Azoru rallijā triumfē “ERC Open” klasē

Foto: fiaerc.com

Latviešu Mārtiņa Seska un Renāra Franča ekipāža Eiropas rallija čempionāta (ERC) otrajā posmā Azoru salās guvusi pārliecinošu uzvaru “ERC Open” klasē, bet absolūtajā ieskaitē aizcīnījās līdz desmitajai vietai.

Tāpat kā pirmajā posmā, kas notika Portugāles kontinentālajā daļā, arī Azoru salās Sesks/Francis startēja ar “Škoda Fabia Rally2-Kit” automašīnu. Tiesa, tā kā viņu pašu spēkratam testos atklājās tehniskas problēmas, šoreiz nācās izmantot rezerves mašīnu. Pēc pirmās dienas, kurā tika veikti seši ātrumposmi, mūsu sportisti jau bija pārliecinoši līderi “ERC Open” klasē, bet kopējā ieskaitē ierindojās 13. vietā.

Šodien notika vēl septiņi dopi pa Azoru salu izaicinošajiem zemes ceļiem, bet Seska ekipāžai viegli neklājās. Pilots sūdzējās, ka mašīnai ir tikai puse no jaudas, kādai vajadzētu būt. Lai gan problēmas turpinājās līdz dienas beigām, latvieši pacēlās dažas pozīcijas uz augšu, pirms noslēdzošā ātrumposma jau ieņemot desmito vietu. To arī izdevās noturēt līdz finišam.

Tikmēr sacensības noslēdzās ar drāmu. Kopš sacensību paša sākuma vadībā atradās desmitkārtējais Azoru čempions rallijā Rikardu Moura, taču pēdējos divos dopos ātrākais bija Efrēns Ljarena, kurš viņu pārspēja un kļuva par uzvarētāju. Ljarena otro dienu uzsāka vien trešais, taču jau SS8 laikā pacēlās uz otro vietu. Moura tobrīd bija desmit sekundes priekšā, bet spānim bija pa spēkam šo pārsvaru sadeldēt un pēdējā ātrumposmā pārņemt vadību.

Trešajā vietā ierindojās Simonds Vāgners, bet igaunis Kens Torns, kurš pirmajā dienā arī pretendēja uz pirmo trijnieku, desmitajā ātrumposmā tehnisku problēmu dēļ izstājās.

Eiropas rallija čempionāta trešais posms būs “Rally Islas Canarias”, kas no 12. līdz 14. maijam tiks aizvadīts Spānijai piederošajās Kanāriju salās. Tas būs pirmais šīs sezonas asfalta posms.

Azoru rallija rezultāti:

Vieta Valsts
Pilots
Auto Rezultāts
1.
flag
Efrén Llarena
Škoda Fabia Rally2 evo 2:24:58.4
2.
flag
Ricardo Moura
Škoda Fabia Rally2 evo +2.6
3. flag
Simon Wagner
Škoda Fabia Rally2 evo +31.3
4. flag
Simone Tempestini
Škoda Fabia Rally2 evo +50.4
5. flag
Armindo Araújo
Škoda Fabia Rally2 evo +1:47.9
6.
flag
Bruno Magalhães
Hyundai i20 N Rally2 +3:01.8
7.
flag
Simone Campedelli
Škoda Fabia Rally2 evo +3:10.8
8.
flag
Norbert Herczig
Škoda Fabia Rally2 evo +3:34.9
9.
flag
Alberto Battistolli
Škoda Fabia Rally2 evo +3:49.3
10. flag
Mārtiņš Sesks
Škoda Fabia Rally2-Kit +5:15.5

Pilni rezultāti >>