Rovanpera Portugāles rallijā izcīna trešo WRC uzvaru pēc kārtas

Foto: Toyota Gazoo Racing

Portugāles rallija noslēdzošajā dienā, kas tika aizvadīta lietus apstākļos, Kalle Rovanpera noturēja pārsvaru pār Elfinu Evansu un izcīnīja jau trešo uzvaru pasaules čempionātā pēc kārtas. Tikmēr dramatiski noslēdzās WRC2 klases cīņa, jo pēdējā ātrumposmā avāriju piedzīvoja līderis Tēmu Suninens, uzdāvinot uzvaru Žoanam Roselam.

Šogad sacensības Portugālē tika aizvadītas ļoti grūtos apstākļos, lietum jau tā prasīgos grants ceļus padarot īpaši sarežģītus. Piektdien avarēja Sebastjēns Lēbs, kurš pirms tam bija kļuvis par rallija līderi, bet sestdien no trases izslīdēja Sebastjēns Ožjē. Abiem tās bija pirmās sacensības kopš Montekarlo rallija. Daudziem bija problēmas ar pārsistām riepām. Tieši tas daudz laika paņēma Otam Tanakam, bet Tjerī Noivils bija otrajā pozīcijā, kad pārbraucienā radās problēmas ar pusasi.

Pēc piektdien veiktajiem ātrumposmiem vadībā bija Evanss, bet komandas biedrs Rovanpera viņam zaudēja 13 sekundes. Abi “Toyota” piloti arī turpinājumā sacentās par uzvaru. Sestdien Rovanpera pārņēma vadību un noslēdzošo rallija dienu sāka ar nepilnu sešu sekunžu pārsvaru. Pirms slavenā Fafes “Power Stage” ātrumposma, kas bija pēdējais šajās sacīkstēs, viņš bija deviņas sekundes priekšā, bet finišā iebrauca jau ar 15 sekunžu pārsvaru.

Spraiga beigās izvērsās cīņa par trešo vietu. Danijs Sordo kādu laiku bija trešajā pozīcijā, bet sestdien Takamoto Katsuta tika viņam priekšā. Pirms rallija pēdējā dopa abus šķīra vairs tikai 2.2 sekundes. “Hyundai” pilots Sordo, kuram šis ir pirmais WRC posms sezonā, izšķirošajos kilometros tomēr bija ātrāks un pārspēja Takamoto, liedzot “Toyota” komandai sasniegt pirmās trīs vietas. Sordo šajā rallijā uzveicis Takamoto par nieka divām sekundēm.

Noivils, pēc piedzīvotajām problēmām, spēja pacelties līdz piektajai vietai, bet Tanaks izcīnījis sesto. Septītajā vietā Portugālē finišējis Pjērs-Luī Lubē, kuram tas ir karjeras labākā rezultāta atkārtojums. Kreigs Brīns vēl svētdiena srītā ieņēma sesto pozīciju, bet piedzīvoja problēmas ar bremzēm, kas viņu atmeta uz astoto vietu. Devīto vietu guvis Adrijēns Furmo.

“WRC2 Open” klasē pirms pēdējā dopa Tēmu Suninens bija iekrājis jau gandrīz minūtes pārsvaru pār tuvāko sekotāju, bet tad piedzīvoja avāriju. Rezultātā uz pirmo pozīciju negaidīti varēja pacelties franču pilota Žoana Rasela ekipāžu, kas svinēja pārliecinošu uzvaru pār Kajetanu Kajetanoviču, bet trešajā vietā ralliju pabeidza Kriss Ingrams, kuram uzvara “WRC2 Junior” ieskaitē. Starp junioriem otro vietu guva polis Mikolajs Marčiks, kura mašīnu apkalpo latviešu komanda “Sports Racing Technologies”.

Pasaules rallija čempionāta piektais posms no 2. līdz 5. jūnijam norisināsies Sardīnijā, un arī tur sportisti sacentīsies pa grants ceļiem.

Portugāles rallija rezultāti:

Vieta Valsts
Pilots
Auto Rezultāts
1. flag
Kalle Rovanperä
Toyota GR Yaris Rally1 3:44:19.2
2. flag
Elfyn Evans
Toyota GR Yaris Rally1 +15.2
3.
flag
Dani Sordo
Hyundai i20 N Rally1 +2:17.3
4.
flag
Takamoto Katsuta 
Toyota GR Yaris Rally1 +2:19.4
5. flag
Thierry Neuville
Hyundai i20 N Rally1 +2:37.8
6. flag
Ott Tänak
Hyundai i20 N Rally1 +4:45.7
7. flag
Pierre-Louis Loubet
Ford Puma Rally1 +5:52.1
8. flag
Craig Breen
Ford Puma Rally1 +7:03.4
9. flag
Adrien Fourmaux
Ford Puma Rally1 +8:09.6
10.
flag
Yohan Rossel
Citroën C3 Rally2 +13:48.9

Visi rezultāti >>