Rovanpera izdzīvo un Safari rallijā izcīna ceturto uzvaru sezonā

Foto: Toyota Gazoo Racing

Ar somu pilota Kalles Rovanperas ceturto uzvaru sezonā un “Toyota” komandas absolūtu triumfu Āfrikā noslēdzies pasaules rallija čempionāta sestais posms “Safari Rally Kenya”. Sacensībās, kas vairumam ekipāžu izvērsās par īstu izdzīvošanas spēli, Rovanpera bija viens no nedaudzajiem, kuram izdevās izvairīties no būtiskām problēmām.

Rovanpera vadībā nonāca piektdienas pēdējā ātrumposmā, kad riepas maiņu sacīkšu laikā bija spiests veikts Sebastjēns Ožjē, zaudējot vairākas minūtes. Sestdien sākotnēji ar Rovanperu mēģināja konkurēt Elfins Evanss, taču arvien vairāk atpalika un stabili ieņēma otro vietu līdz pat finišam, kur iebrauca ar 52 sekunžu deficītu. Otrais vienubrīd bija Takamoto Katsuta, taču ātri vien viņš atkrita aiz Evansa un rallijā izcīnīja trešo vietu, kas sportistam ir pirmais pjedestāls šosezon. “Toyota” komandas braucēji sasnieguši pirmās četras pozīcijas, jo Ožjē finišu sasniedzis ceturtajā vietā. Astoņkārtējais WRC čempions, kurš sākumā bija līderis, bet pēc ķibeles ar riepu atkrita uz sesto pozīciju, pēc tam spēja pacelties augstāk.

Tas gan nenotika bez konkurentu neveiksmēm. “Hyundai” pilotam Otam Tanakam piektdien nolūza ātrumkloķis, bet tas vēl nelika zaudēt izredzes uz pjedestālu. Igauņu braucējs sestdien ieņēma ceturto vietu, līdz izstājās pusass defekta dēļ. Šodien viņš sacīkstēs atgriezās, bet izstājās vēlreiz – šoreiz pievīla stūres iekārta. Tāpat nesekmējās viņa komandas biedram Tjerī Noivilam, kurš jau bija nokļuvis priekšā Katsutam, bet sestdien pēdējā ātrumposmā avarēja un ietriecās kokā. Dažādas ķibeles bija arī Oliveram Solbergam. Šodien viņš sākumā zaudēja laiku, jo nedarbojās logu tīrītāji, bet pēc tam mašīna sāka zust jauda un atkal zaudēts daudz laika.

Ņemot vērā, ka dažādas neveiksmes bija skārušas arī “M-Sport” komandas ekipāžas, Noivils tomēr pēc sestdienas ātrumposmiem ierindojās piektajā vietā un šodien šo pozīciju saglabāja, uzvarot arī noslēdzošajā “Power Stage” ātrumposmā. Labākais no “M-Sport” nometnes beigās izrādījās Kreigs Brīns, gūstot sesto vietu. Piektdienas pēdējā ātrumosmā viņš bija izstājies stūres iekārtas defekta dēļ. Aizvadot pirmās sacīkstes “M-Sport” sastāvā šosezon, pie septītās vietas tika Džourdans Serderidiss, savukārt veterāns Sebastjēns Lēbs aizcīnījās līdz astotajai vietai. Sākotnēji Lēbs sacentās pirmajā trijniekā, bet jau piektdienas rīta pusē izstājās, kad no mašīnas motortelpas parādījās liesmas. Adrijēns Furmo piektdien saskārās ar tehniskām problēmām, bet sestdien gan mainīja plīsušu riepu, gan salauza spēkrata piekari. Gass Grīnsmits piektdien daudz laika pazaudēja beigtas riepas dēļ, sestdienas rītā avarēja un izstājās.

“WRC2 Open” klasē Kenijā notikušajās sacīkstēs, kurās startēja vien daži no regulārajiem pasaules čempionāta dalībniekiem, pārliecinošu uzvaru sasniedza Kajetans Kajetanovičs.

Pasaules rallija čempionāts turpināsies ar posmu Igaunijā, kas norisināsies no 14. līdz 17. jūlijam.

Safari rallija rezultāti:

Vieta Valsts
Pilots
Auto Rezultāts
1. flag
Kalle Rovanperä
Toyota GR Yaris Rally1 3:40:24.9
2. flag
Elfyn Evans
Toyota GR Yaris Rally1 +52.8
3. flag
Takamoto Katsuta
Toyota GR Yaris Rally1 +1:42.7
4. flag
Sébastien Ogier
Toyota GR Yaris Rally1 +2:10.3
5. flag
Thierry Neuville
Hyundai i20 N Rally1 +10:40.9
6. flag
Craig Breen
Ford Puma Rally1 +23:27.9
7. flag
Jourdan Serderidis
Ford Puma Rally1 +30:16.5
8. flag
Sébastien Loeb
Ford Puma Rally1 +32:12.6
9. flag
Kajetan Kajetanowicz 
Škoda Fabia Rally2 evo +35:37.6
10. flag
Oliver Solberg
Hyundai i20 N Rally1 +37:36.6

Pilni rezultāti >>

WRC kopvērtējums:

Vieta Valsts Pilots Punkti
1. flag Kalle Rovanperä 145
2. flag Thierry Neuville 80
3. flag Takamoto Katsuta 62
4. flag Ott Tänak 62
5. flag Craig Breen 60
6. flag Elfyn Evans 57
7. flag Sébastien Loeb 35
8. flag Dani Sordo 34
9. flag Sébastien Ogier 34
10. flag Gus Greensmith 28
11. flag Pierre-Louis Loubet 18
12. flag Esapekka Lappi 17
13. flag Andreas Mikkelsen 12
14. flag Oliver Solberg 9
15. flag Yohan Rossel 7
16. flag Kajetan Kajetanowicz 6
17. flag Nikolay Gryazin 6
18. flag Jourdan Serderidis 6
19. flag Ole Christian Veiby 4
20. flag  Jari Huttunen 3
21. flag Emil Lindholm 3
22. flag Adrien Fourmaux 3
23. flag Erik Cais 2
24. flag Jan Solans 2
25. flag Egon Kaur 1