Vorobjovs nenosargā trešo vietu kopvērtējumā, Sarazēns uzvar ERC finālposmā Korsikā

Ar franču autosportista Sarazēna uzvaru noslēdzies Eiropas rallija čempionāta pēdējais posms, kas nedēļas nogalē tika aizvadīts Korsikā. Savukārt Jānis Vorobjovs, kurš šogad startēja divos posmos, nodrošinājis ceturto vietu “Production Cup” kopvērtējumā.

Šobrīd Sarazēnam ir 39 gadi, bet savā karjerā viņš paspējis atrādīties dažādu kategoriju autosacīkstēs, pat Formulā 1 un WRC. Ikdienā šis sportists gan ir Lemānas sacīkšu pilots “Toyota” komandā, bet ik pa laikam piedalās arī rallija sacensībās. Lai gan rallijos viņš brauc jau kopš deviņdesmitajiem gadiem un gūtas uzvaras dažādās nacionāla mēroga sacensībās, šī Sarazēnam bija pirmā starptautiskā uzvara rallijā.

Pirmajā Korsikas rallija dienā Sarazēnam, kurš startēja ar “First Motorsport” sagatavotu “Ford Fiesta RRC”, bija sīva cīņa ar pērnā gada šo sacensību uzvarētāju Braienu Bufjē – abus dienas izskaņā šķīra tikai 1.7 sekundes. Tomēr otrajā rallija dienā Sarazēns izdarīja veiksmīgāku riepu izvēli un spēja atrauties no Bufjē, kurš priekšpēdējā ātrumposmā turklāt saslīdēja. Rezultātā Sarazēns uzvarēja ar 18.9 sekunžu pārsvaru.

“Peugeot” rūpnīcas pilots Kevins Abrings izcīnīja trešo vietu, lai gan pēc pirmās dienas ātrumposmiem pārbrauciena laikā bija spiests remontēt auto. Viņa komandas biedrs Kreigs Brīns izstājās pirmajā rallija dienā, transmisijas problēmu dēļ. “Skoda” pilots Esapeka Lapi, kurš jau pirms šī posma bija nodrošinājis Eiropas čempiona titulu, šajā rallijā avarēja un izstājās, tiesa iegūstot asfalta sacīkšu meistara (“Asphalt Masters”) kausu. Viņa komandas biedrs Zeps Vīgands jau testos iznīcināja auto un uz starta sacīkstēs neizgāja.

Stefans Sarazēns nebija vienīgais Lemānas pilots, kurš startēja Korsikas asfalta rallijā. “Porsche” rūpnīcas braucējs Romēns Dumā ieguva piekto vietu, izmantojot “911 R-GT” automašīnu, kam tā bija debija ERC. Nākošgad ar šādām mašīnām notiks cīņa atsevišķā GT klasē pasaules rallija čempionātā.

Par “Production Cup” ieskaites čempionu šogad kļuvis ukrainis Vitālijs Puškars, bet Jānim Vorobjovam, kurš ilgu laiku ieņēma trešo vietu čempionāta kopvērtējumā, pēdējā brīdī tomēr nācās piekāpties un atkrist uz ceturto vietu. Vorobjovs šogad startēja posmos Latvijā, kur uzvarēja, un Igaunijā.

Zoltāns Besenjejs no Ungārijas ir ERC 2WD 2014. gada čempions, bet Stefans Lefevrē no Francijas uzvarējis “Junior” vērtējumā.

Korsikas rallija rezultāti:

1. Stephane Sarrazin (Ford), 2:36:48.4
2. Bryan Bouffier (Ford), +18.9
3. Kevin Abbring (Peugeot), +1:38.2
4. Eric Camilli (Peugeot), +2:24.1
5. Romain Dumas (Porsche), +5:41.9
6. Bruno Magalhaes (Peugeot), +6:29.9
7. Jean-Mathieu Leandri (Ford), +7:33.5
8. Jaromir Tarabus (Skoda), +7:51.3
9. Pierre-Antoine Guglielmi (Renault), +10:19.0
10. Laurent Reuche (Renault), +13:21.0

ERC kopvērtējums:

1. Esapekka Lappi, 162
2. Sepp Wiegand, 128
3. Craig Breen, 104
4. Kajetan Kajetanowicz, 100
5. Vaclav Pech, 63
6. Kevin Abbring, 63
7. Bryan Bouffier, 61
8. Bruno Magalhaes, 54
9. Vasily Gryazin, 53
10. Robert Consani, 50

Info: autosport.com / fiaerc.com
Foto: fiaerc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *