Tanaks aicina FIA vairāk domāt par drošību

Igauņu autosportists Ots Tanaks pēc Meksikas rallijā piedzīvotās avārijas, kam sekoja iegāšanās ezerā, publiski aicinājis Starptautisko Automobiļu federāciju (FIA) veikt izmaiņas savā struktūrā.

Tanaks uzskata, ka šis ir īstais brīdis, lai FIA pieņemtu darbā kādu pieredzējušu cilvēku, kurš varētu sniegt konsultācijas par drošību ātrumposmos, izceļot īpaši bīstamās vietas. Tanaks, kuram no ezera nācās izkļūt paša spēkiem, jo tuvumā nebija neviena cilvēka, iesaka šo amatu piešķirt Jarmo Lehtinenam, kurš daudzas sezonas bijis WRC karjeru nu jau beigušā Miko Hirvonena stūrmanis.

“Čempionātā ir daudzas tādas vietas kā šī un Jarmo ir cilvēks, kuram ir vairāk pieredzes nekā mums – viņš ir viens no tiem, kurā FIA ieklausīsies,” stāsta Tanaks. “Drošībai jābūt pirmajā vietā, tāpēc Jarmo būtu pirmajam jāizbrauc visi šogad atlikušie ātrumposmi. Tas viņam būtu viegli, jo pērn viņš aizvadīja visus posmus un ceļus pārzina.”

Meksikas rallijā FIA gan bija parūpējusies par ūdeslīdēju klātbūtni ātrumposmos, tomēr Tanakam liktenīgajā “Los Mexicanos” ātrumposmā negadījuma brīdī tie atradās startā. Ātrumposmu veicot otro reizi, glābēji jau stāvēja pie ezera, kurā pirms tam bija iegāzusies Tanaka pilotētā “Ford Fiesta RS WRC” automašīna.

Tikmēr Meksikas rallija direktors Patriks Sabervils bijis pārsteigts par to, ka, lai gan Tanaka mašīna nogrima netālu no krasta, ūdens dziļums šajā vietā sasniedzis piecus metrus.

“Parasti tur vispār nav ūdens,” viņš saka. “Citus gadus no tās vietas pat būtu iespējams atgriezties uz ceļa, tomēr šajā gadā ūdens līmenis bija augstāks. Nirēji tur nestāvēja, jo mums nekad iepriekš tur nav bijušas problēmas. Tas ir parasts gandrīz taisna ceļa gabals. Un pat, ja nirēji tur būtu, braucēji no mašīnas izkļuva astoņās sekundēs, līdz ar to glābēji vēl pat nebūtu paspējuši piesteigties klāt. Tajā pašā laikā jāpiemin, ka mūsu nirēji nav apmācīti glābēji. Arī par to būs jāpadomā.”

Jāpiemin, ka Tanaks avarēja salūzušas piekares dēļ, kā rezultātā nespēja noturēties uz ceļa.

Teksts: 4rati.lv
Foto: maxrally.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *