Somijas jubilejas WRC rallijs ir klāt

Info: autosport.com
Foto: rallye-info.com

Jau rīt Somijas pilsētā Juvaskulā tiks dots starts jubilejas – 60. rallijam, kurā uz starta izies arī divas ekipāžas no Latvijas – Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals un Māris Neikšāns/Raivis Jansons.

Neticami, bet fakts – rīt tiks dots starts jau 60. Somijas WRC rallijam. Pagājušajā gadā šeit nepārspēts palika somu braucējs Miko Hirvonens, kuram arī šogad paredz uzvaru šajā ātrajā rallijā. Protams, arī bez Hirvonena ir piloti, kuri noteikti cīnīsies par uzvaru, taču Hirvonens šajā rallijā būs favorīts Nr.1, jo viņš nāk no Juvaskulas un šos ceļus pazīst ļoti labi. Papildus tam Hirvonenam 31. jūlijā apritēs 30 gadi, tāpēc – kas varbūt labāks kā pasniegt sev dāvanā uzvaru…

Protams, nedrīkst aizmirst Sebastianu Loebu, taču kopvērtējumā situācija franču pilotam šajā rallijā atļauj īpaši neriskēt. “Pēc tam, kad uzvarēju 2008. gadā, noteicu sev, ka vairs tā Somijā neriskēšu. Protams, rallija laikā daudz kas būs atkarīgs no tā brīža situācijas kopvērtējumā, taču šobrīd es paziņotu, ka es lieki neriskēšu,” saka Loebs.

“Ar nepacietību gaidu Somijas rallija startu, kurā esmu gatavs aizstāvēt savu pērnā gada titulu,” optimistiski noskaņots ir Hirvonens, kurš atzīst, ka šis divu dienu rallija formāts ir ļoti interesants, jo viss izšķirsies sestdienas vakarā, nevis kā iepriekš – svētdienā.

Tāpat arī nedrīkst aizmirst norvēģi Peteru Solbergu, kurš pirms Somijas rallija aizvadīja testu braucienus, kuru laikā kopā nobrauca ap 300 kilometriem. Pēc testiem norvēģis atzina: “Domāju, ka mums tagad ir visa nepieciešamā informācija, lai mēs būtu ātri. Mašīna ir neticami ātra, tāpēc ar nepacietību raugos uz šo ralliju.”

Par patīkamu pārsteigumu parūpējusies somu rallija leģenda Juha Kankunens, kurš arī nolēmis piedalīties šajā jubilejas rallijā. Protams, par uzvaru Kankunens nesapņo, bet pārspēt Kimi Raikonenu un iebraukt Top 10 gan ir Juhas plānos.

Kopā divās dienās pilotiem būs jāveic 19 ātrumposmi, kas kopā sastādīs 310 kilometrus. Uz starta izies ap 100 ekipāžām, no kurām 81 (!!!) būs pilnpiedziņa. Jāatzīmē, ka šāds daudzums N4 braucēju nevienā rallijā vēl līdz šim nav bijis. Protams, sīva konkurence būs sagaidāma N4 klasē, kur uz starta izies gandrīz visi spēcīgākie šīs klases braucēji no visas pasaules. Šo sportistu vidū būs arī divas ekipāžas no Latvijas – ar 73. numuru trasē dosies Andis, bet 80. starta numurs ir piešķirts Māra ekipāžai. Jānovēl abām ekipāžām sasniegt finišu pēc iespējas augstāk!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *