Solanss testos piedzīvo avāriju un atsauc dalību Spānijas WRC posmā

Nilam Solansam šonedēļ bija paredzēta dalība viņa mājās Spānijā notiekošajā pasaules rallija čempionāta sezonas priekšpēdējā posmā, taču to nācies atsaukt pēc testos piedzīvotās avārijas. Pilots negadījumā guvis muguras traumu.

Solanss šosezon piedalījies četros Eiropas čempionāta posmos, no kuriem divos guvis uzvaras, bet šonedēļ ar “Hyundai i20 R5” grasījās startēt “RallyRACC Catalunya – Costa Daurada”. Pirmdien testu laikā viņš avarēja, ietriecoties ceļa malā esošajos kokos.

Glābējiem nācās sagriezt mašīnas karkasu, lai drošā veidā nodotu 30 gadus veco pilotu mediķu aprūpē. Viņš sūdzējās par sāpēm mugurā, tādēļ bija jārīkojas tā, lai braucējs tiktu iespējami maz kustināts. Solanss tika nogādāts slimnīcā un viņam konstatēti divu muguras skriemeļu lūzumi.

Šogad Solanss startēja arī Latvijā notikušajā ERC posmā “Tet Rally Liepāja”, kur ierindojās 12. vietā. Iepriekš savā karjerā viņš 2017. gadā kļuva par pasaules rallija čempionu WRC3 un JWRC klasēs. Savukārt pirms gada “RallyRACC Catalunya – Costa Daurada” sacensībās Solanss debitēja pie “Hyundai i20 Coupe WRC” stūres, pārstāvot “Hyundai 2C Competition” komandu, un izcīnīja astoto vietu.