Sezonas līderis Kajetanovičs izcīna uzvaru ERC posmā Kiprā

Ar Eiropas rallija čempionāta (ERC) līdera Kajetana Kajetanoviča uzvaru svētdien noslēdzās Kipras rallijs. Tikmēr pēc daudziem piedzīvotiem sarežģījumiem piektais finišēja Aleksejs Lukjaņuks no Krievijas.

Lai gan Kipras rallijā bija jāveic 16 ātrumposmi un jāsacenšas gan pa asfalta, gan grants segumu, Kajetans Kajetanovičs (“Ford Fiesta R5”) nepiedzīvoja faktiski nevienu dramatisku momentu un tuvāko sekotāju finišā apsteidza par iespaidīgām 4 minūtēm un 25 sekundēm.

“Šis mums bija fantastisks rallijs,” saka Kajetanovičs. “Mēs spiedām gāzi grīdā līdz pat finišam. Daudziem sportistiem bija problēmas, kas tikai parāda, cik grūts ir Kipras rallijs.”

Bruno Magalešs (“Peugeot 208 T16”) no Portugāles, kurš bija sacensību vicelīderis jau pēc pirmās dienas, ierindojās otrajā vietā finišā, kamēr iepriekšējā posmā smagi avarējušais Roberts Konsani (“Citroen DS3 R5”), par spīti plīsušai riepai pēdējā ātrumposmā, finišēja trešais.

Piekto vietu guva pērnā gada Igaunijas un Krievijas čempions Aleksejs Lukjaņuks (“Ford Fiesta R5”), kurš bija sacensību līderis pēc pirmā ātrumposma, bet visu pārējo rallija pirmo dienu pavadīja bez stūres pastiprinātāja. Arī otrajā dienā bija tehniskas problēmas, taču Lukjaņuks brauca ātri un no astotās pozīcijas pakāpās uz piekto. Viņš arī saņēma Kolina Makreja “Flat Out” kausu par atraktīvu braukšanu.

ERC sezona turpināsies ar Akropoles ralliju, kas no 9. līdz 11. oktobrim notiks Grieķijā.