Sesks/Francis Ungārijas ERC ralliju sāk ar 12. vietu superspeciālajā ātrumposmā

Piektdienas vakarā ar superspeciālo ātrumposmu iesākās Eiropas rallija čempionāta (ERC) jaunās sezonas pirmais posms “V-Híd Rally Hungary”, kurā 12. ātrāko laiku uzrādīja Mārtiņa Seska un Renāra Franča ekipāža.

Šogad Ungārijā notiekošais posms ir grants rallijs. Sestdien un svētdien tiks veikts pa sešiem ātrumposmiem. Savukārt piektdien tika aizvadīts 2.05 km garš superspeciālais dops.

Sesks/Francis šosezon pirmo reizi startē ar “Toyota GR Yaris Rally2” automašīnu. Pirmajā ātrumposmā mūsu sportisti ierindojās 12. pozīcijā, no līdera atpaliekot 3.4 sekundes. Sportists atzina, ka pieļāvis pāris kļūdas, kas varēja izmaksās dažas sekundes. Pirms tam kvalifikācijas ātrumposmā latviešiem septītais rezultāts. Lielās cīņas gaidāmas turpmāko divu dienu laikā.

Ātrākais bija čehu braucējs Eriks Caiss (“Škoda Fabia RS Rally2”), kuram cieši sekoja mājinieks Martins Laszlo (“Škoda Fabia RS Rally2”), bet tikmēr trešo vietu ieņēma 2023. gada ERC čempions Haidens Padons (“Hyundai i20 N Rally2”).

Diemžēl slimības dēļ sacensības nav uzsācis Madss Ostbergs, kurš pērn izcīnīja trešo vietu kopvērtējumā, piekāpjoties tikai Padona un Seska ekipāžām.