Sesks/Francis šonedēļ startē ERC posmā ‘Rally Poland’

Foto: Red Bull Media House | FLAT-OUT media agency

Šajā nedēļas nogalē, no 19. līdz 21. maijam, Polijas ziemeļaustrumos norisināsies FIA Eiropas rallija čempionāta 2023. gada sezonas trešais posms ORLEN 79th Rally Poland. Dalību FIA ERC Polijas posmam pieteikušas 62 ekipāžas, no kurām 31 startēs ar jaudīgajām Rally2 klases automašīnām, tajā skaitā arī latviešu ekipāža Mārtiņš Sesks / Renārs Francis, kura šajā sezonā startē ar Sports Racing Technologies sagatavotu Škoda Fabia RS Rally2 automašīnu.

Simone Campedelli

“ORLEN 79th Rally Poland” ir viens no pasaulē senākajiem rallijiem – pirmo reizi tas norisinājās jau tālajā 1921. gadā, tāpat tas vairākkārtīgi pabijis arī FIA pasaules rallija čempionāta jeb WRC kalendārā. FIA Eiropas rallija čempionāta (FIA ERC) kalendārā Polijas rallijs atgriezās 2018. gadā. Pagājušajā gadā Polijā uzvaru izcīnīja mājinieks Mikolajs Marčiks (Škoda Fabia RS Rally2), kurš savā mājas rallijā startēs arī šajā nedēļas nogalē, mēģinot atkārtot pērno panākumu. Tomēr konkurentu loks cīņā par uzvaru FIA ERC posmos šogad ir krietni paplašinājies, padarot jau tā sarežģīto uzdevumu vēl grūtāku.

Eiropas čempionāta kopvērtējuma līderpozīcijās pēc pirmajiem diviem posmiem izvirzījušies pieredzējušie rallija braucēji ar WRC pieredzi Haidens Padons (Hyundai i20 N Rally2) un Mads Ostbergs (Citroën C3 Rally2). Pie tam, Padons jau divas reizes kāpis uz Polijas rallija goda pjedestāla, kad tas vēl bija WRC kalendārā. Uz augstākajām vietām pretendēs arī pagājušā gada Eiropas čempions Efrens Larena (Škoda Fabia RS Rally2) un pērnās sezonas Polijas čempions, zviedru autosportists, Toms Kristensons (Citroën C3 Rally2). Tāpat cīņā par iespēju kāpt uz goda pjedestāla iesaistīsies liepājnieks Mārtiņš Sesks, kura rīcībā šosezon ir jaunākās specifikācijas Škoda Fabia RS Rally2 automašīna.

Tāpat ar Polijas ralliju tiks uzsākta šī gada Junior ERC ieskaites sezona, par kuras čempionu 2018. gadā kļuva liepājnieks Mārtiņš Sesks. Junioru kategorijā startēt drīkst piloti līdz 27 gadu vecumam, braucot ar Rally4 un Rally5 automašīnām. Šogad Eiropas čempionāta junioriem paredzēti seši posmi, tostarp arī Tet Rally Liepāja. Polijas rallijā uz starta starp “junioriem” redzēsim arī leģendārā rallija braucēja Kolina Makreja brāļa dēlu Maksu Makreju (Opel Corsa Rally4).

Priit Koik

Ekipāžām kopumā “ORLEN 79th Rally Poland” būs jāveic 16 ātrumposmi, sportiskās distances kopgarumam sasniedzot 182,06 kilometrus. Rallijs ar īpašo pilsētas ātrumposmu tiks iesākts piektdienā, plkst. 19.30 pēc Latvijas laika, savukārt sestdienā un svētdienā rallija aktīvā daļa sāksies attiecīgi plkst. 9.45 un plkst. 9.05.

Svarīgi pieminēt, ka visu ātrumposmu tiešraides translācijas Latvijā vērojamas Tet televīziju piedāvājumos – izklaides platformā Tet TV+, interaktīvajā Tet TV un virszemes Tet TV – kanālos TV3 Sport 2 un TV6.

Tāpat rallija interesenti FIA ERC norisēm varēs sekot līdzi izveidotajā straumēšanas platformā WRC+, kur tiešraidē un ierakstā skatāmas visu ātrumposmu translācijas, ko papildina arī “on-board” kameru ieraksti, reportāžas, sižeti un intervijas ar dalībniekiem no servisa parka. Jāmin, ka ar WRC+ platformas abonementu būs iespējams vērot gan FIA ERC, gan WRC, gan arī FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (World RX) norises.

FIA Eiropas rallija čempionāta posmu “Tet Rally Liepāja”, kas Latvijā norisināsies 16.-18. jūnijā, iespējams sarīkot, pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija un rallija pilsēta Liepāja. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, paldies sponsoriem Betsafe, Ramirent un Sportland, oficiālajai auto nomai Sixt un apdrošināšanas partnerim BTA. “Tet Rally Liepāja” tiek īstenots sadarbībā ar Talsu novadu, Tukuma novadu, Kuldīgas novadu, Latvia travel un Latvijas Automobiļu federāciju. Paldies rallija atbalstītājiem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Fristads, Liepājas Olimpiskais Centrs un Liepājas Speciālā Ekonomiskā Zona, kā arī infrastruktūras partnerim Latvijas Valsts Meži un loģistikas partnerim DHL. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls DELFI un mediju partneri Sporta Avīze un Talsu Vēstis. Paldies par palīdzību visiem “Tet Rally Liepāja” draugiem AKROPOLE, Dienvidkurzemes novads, Elnetworks, Flora, FN Serviss, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, OCT Composites, Red Bull, SignTech un Törley, kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies.

Visi jaunumi un informācija par Tet Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com,
kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally un Instagram /lvrally.

Informāciju sagatavoja: 
Jānis Unbedahts

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *