Sesks/Francis Kanāriju salu ERC ralliju sāk ar 26. vietu kvalifikācijā

Eiropas rallija čempionāta otrais posms Kanāriju salās startējis ar kvalifikācijas ātrumposmu, kurā Mārtiņš Sesks un Renārs Francis ierindojās 26. pozīcijā, bet ātrākā bija franču pilota Joana Bonato ekipāža.

Vispirms 3.57 km garajā trasē notika brīvie treniņbraucieni, kuros piedalījās 30 ekipāžas, veicot pa diviem braucieniem. Ātrākais bija ungārs Mikloss Čomoss (“Škoda Fabia Rally2 evo”), savukārt Sesks/Francis uzrādīja 25. rezultātu un zaudēja 4.4 sekundes.

Kvalifikācijas ātrumposmā starp 29 braucējiem Seska ekipāža ieņēma 26. vietu, no uzvarētāja Joana Bonato (“Citroën C3 Rally2”) atpaliekot aptuveni 3.7 sekundes. Otrajā vietā ierindojās spānis Djego Ruiloba (“Citroën C3 Rally2”), tālāk sekoja Mateu Franseki (“Škoda Fabia RS Rally2”).

Sesks/Francis aizvada otrās sacīkstes ar jauno “Toyota GR Yaris Rally2” automobili un pirmās pa asfalta segumu. Pilots pēc kvalifikācijas atzina, ka pirms šī rallija ar jauno mašīnu nav aizvadīti daudzi testu kilometri pa asfaltu, līdz ar ko sākums nav viegls.

Jāpiebilst, ka tādi piloti kā trīskārtējais Kanāriju salu rallija uzvarētājs Aleksejs Lukjaņuks kvalifikācijā bija 11. ātrākais, bet 2023. gada ERC čempions Haidens Padons ātrumposmu veica ar 17. labāko rezultātu.

Jau šovakar notiks superspeciālais ātrumposms, bet pēc tam piektdien Kanāriju salu ceļos risināsies seši ātrumposmi un sestdien vēl seši. Kopumā startēs 96 ekipāžas.