Ričardss: “Televīzija ir vēsture, WRC jāatspoguļo internetā”

Kompānijas “Prodrive” šefs Deivids Ričardss iesaka pasaules rallija čempionāta organizatoriem koncentrēties uz šī sporta veida atspoguļošanu internetā, nevis censties bezjēdzīgi mēģināt piesaistīt skatītājus televīzijā, kas viņaprāt ir neaizsniedzams mērķis.

Ričardss aizstāvēja ideju par WRC sacīkšu plašāku atspoguļošanu internetā, kad vēl pats nodarbojās ar šī čempionāta popularizēšanas lietām.

“Viņi joprojām cenšas piesaistīt sev skatītājus televīzijā, kas, iespējams, ir nesasniedzams mērķis,” saka Ričardss, kurš bija WRC promouters no 2000. līdz 2007. gadam. “Par cenšanos iespiesties televīzijā būtu jāvaino arī autoražotāji. Viņu bosi vēlas redzēt ralliju televīzijā, lai gan baidos, ka tas ir nereāli.”

“Ir jāatzīst, ka tas ir kā mēģināt ūdeni pludināt pret kalnu,” saka Ričardss. “Ja WRC vēlas kļūt par vadošo autosporta čempionātu internetā, tie cilvēki, kas sacīkstes vēro ātrumposmos, un dažreiz tas ir miljons skatītāju, jāpārvērš par cilvēkiem, kas seko līdzi sacīkstēm arī internetā. Kopumā to darītu desmitiem miljoni cilvēku un tas dotu vērtību. Būtu jāpiedāvā arī bezmakasas divu minūšu apskatus, kas atbilstu konkrētās auditorijas interesēm – Francijai centrā būtu Sebastjans Ožjē, bet Vācijai – “Volkswagen” komanda.”

Ričardss tikmēr aizstāv jauno WRC posmu formātu, kad ātrumposmi nav “izmētāti” pa visu valsti.

“Cilvēki saka, ka esam daudz ko zaudējuši, jo rallija formāts ir mainījies un kļuvis centralizēts, kamēr agrāk sacīkstes notika visas valsts teritorijā,” stāsta Ričardss. “Tomēr tas ir evolūcijas process un cilvēkiem jāsaprot, ka tam ir divi iemesli. Cilvēki ir aizmirsuši, ka savulaik rallijs gandrīz nomira, jo valdības šīs sacīkstes sāka aizliegt. Cilvēku pūļi bija kļuvuši nekontrolējami un tas bija jautājums par drošību. Bija jānodrošina pietiekams tiesnešu skaits. Otrs iemesls bija tāds, ka presei bija jāvar atspoguļot sacensības no sākuma līdz beigām. Iepriekš tas nebija iespējams, jo bija jābūt īstam ekspertam karšu lietās, lai vispār nokļūtu vajadzīgajā vietā un saprastu, kas tur ellē notiek. Kopš tā laika esam atrisinājuši gan drošības, gan preses jautājumu. Komunikācija notiek labāk nekā jebkad agrāk.”

Foto: Jose Maria Cebrera (ewrc.cz)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *