”Pirelli” pēc šīs sezonas pametīs WRC ralliju

Info: autosport.com

WRC rallija itāļu riepu piegādātājs ”Pirelli” ir paziņojis, ka tas pēc šīs sezonas pametīs WRC ralliju, lai varētu atgriezties F1.

Pirms kāda laika kļuva zināms, ka 2011. gadā F1 riepas piegādās ”Pirelli”. WRC rallija organizatori bija pārliecināti, ka tas itāļu riepu piegādātājiem, kuri WRC rallijā riepas piegādā pēdējos trīs gadus, neliks pamest ralliju, lai pārietu uz F1, taču izrādās, ka tā nedomā paši itāļi, kuri paziņojuši, ka pēc šīs sezonas pametīs WRC, lai varētu turpināt strādāt F1.

”Viens no iemesliem, kāpēc nolēmām pamest WRC, lai pārietu uz F1 – nepārtrauktās rallija noteikumu izmaiņas,” saka ”Pirelli” motorsporta direktors Pauls Hemberijs. ”Pēdējo deviņu mēnešu laikā noteikumi ir mainījušies jau trīs reizes, taču, visticamāk, 2012. gadā sekos vēl kādas izmaiņas. Pagājušā gada decembrī mēs iesniedzām dokumentus, lai uz tādiem pašiem līguma nosacījumiem pagarinātu līgumu uz vēl trīs sezonām, taču tas tika noraidīts. Tad mēs iesniedzām dokumentus par viena gada līgumu, taču WRC rallija pārstāvji mums piedāvāja jaunu līgumu un jaunus nosacījumus, kas mums bija nepieņemami.”

”Mēs pat griezāmies pie FIA, taču atbildi nesaņēmām. Izskatās, ka mēs šim sporta veidam neesam vajadzīgi, tāpēc nolēmām ar augsti paceltu galvu pamest WRC ralliju, zinot, ka arī grūtos finansiālos apstākļos mēs spējām piedāvāt kvalitatīvu produktu. Turpināsim riepas piegādāt IRC un vietējiem čempionātiem.”

Taču WRC rallija organizatoriem nevajadzētu uztraukties par ”Pirelli” aizvietotāju, jo nesen savu kandidatūru riepu piegādāšanai WRC pieteica franču firma ”Michelin”, kura šobrīd ar riepām apgādā F1 čempionātu. Lai arī FIA un WRC vēl nāksies izvēlēties riepu ražotāju jaunajai sezonai, visticamāk, par to kļūs ”Michelin”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *