Pēc Rovanperas avārijas Somijas WRC posmā pārsteidzoši uzvar Ožjē

Dramatiska izvērsās pasaules rallija čempionāta devītā posma “Secto Rally Finland” noslēdzošā diena, kurā avāriju piedzīvoja pārliecinošais līderis Kalle Rovanpera un par uzvarētāju kļuva viņa “Toyota” komandas biedrs Sebastjēns Ožjē.

Rovanpera pēdējo dienu Somijas rallijā sāka ar 44 sekunžu pārsvaru pār Ožjē. Kopumā šodien bija jāveic četri ātrumposmi, bet priekšpēdējā no tiem somu ekipāža piedzīvoja negadījumu. Vienā no līkumiem mašīna trāpīja akmenim, pēc kā avarēja. Sacensības uz laiku nācās apturēt, bet sportistiem ar veselību viss kārtībā.

Ožjē pēc tam vairs nebija aizsniedzams konkurentiem un uzvarēja ar 40 sekunžu pārsvaru pār sezonas līderi Tjerī Noivilu no “Hyundai” vienības. Trešais šajās sacensībās “M-Sport Ford” pilots Adriens Furmo.

Augsto ceturto vietu “Rally1” klases debijā izcīnīja Sami Pajari. Viņš arī bija pēdējais no šajā klasē finišējušajiem, jo avārijas piedzīvoja Ots Tanaks, Takamoto Katsuta, Greguārs Munsters un Elfins Evanss, kuram, tāpat kā Rovanperam, nepaveicās 19. ātrumposmā. Problēmas Evansam bija jau iepriekš, lai gan sākotnēji WRC titula kandidāts cīnījās pirmajā trijniekā.

Gūstot piekto vietu absolūti, WRC2 ieskaitē uzvarēja Olivers Solbergs. Viņam par 39 sekundēm izdevās pārspēt Jari-Mati Latvalu, kurš atgriezās pasaules čempionātā pēc ilgāka pārtraukuma. Trešajā vietā Lauri Jona, bet pirmo piecinieku noslēdza Miko Heikile un Gerogs Linnamae.

Pēc šajā posmā piedzīvotajiem notikumiem, Noivils tagad kopvērtējumā iekrājis visai lielu pārsvaru pār sekotājiem. Ožjē ir pacēlies uz otro vietu un zaudē 47 punktus. Tanaks un Evanss nākamajās divās pozīcijās, netālu no Ožjē.