Pēc pirmās dienas Sardīnijā vadībā Latvala

Info: wrc.com

Par Sardīnijas rallija līderi pēc pirmās dienas kļuvis “Ford” komandas pilots Jari Mati Latvala, kurš par 39,8 sekundēm apsteidz savu komandas biedru Miko Hirvonenu.

Pirmajā posmā notika tas, par ko daudzi jau runāja pirms rallija starta – tie, kas trasē devās vēlāk, arī uzrādīja labākus rezultātus. Pirmajā posmā ātrākais bija Jari Mati Latvala, kurš par 2,2 sekundēm apsteidza komandas biedru Hirvonenu. Jāatzīmē, ka, iespējams, nelielu viltību jau pirms starta izspēlēja “Citroen”. Trasē otrajam bija jādodas Danijs Sordo, taču viņš brauca trešais, par ko arī beigās saņēma sodu (vienu minūti). Loebs pirmajā posmā līderim zaudēja 7,7 sekundes.

Otrajā posmā ātrākais bija Sordo, kurš par pussekundi apsteidza Latvalu. Loebs līderim atkal zaudēja – šoreiz 4,4 sekundes. Trešajā posmā atkal ātrāko laiku uzrādīja Latvala, kurš par 3,2 sekundēm apsteidza Loebu. Dodoties uz servisa parku, vadībā bija Latvala, kas par 14,6 sekundēm apsteidza francūzi, bet par 18 sekundēm Hirvonenu.

Pēc servisa parka pilotiem nācās atkārtoti veikt no rīta veiktos trīs posmus. Ceturtajā posmā uzvaru izcīnīja Latvala, kurš par 0,8 sekundēm pārspēja komandas biedru. Loebs šajā posmā Latvalam zaudēja 3,8 sekundes. Piektajā posmā pirmo uzvaru kādā dopā izcīnīja Loebs, kurš par vienu sekundi apsteidza Sordo.

Pēdējā 27,81 kilometrus garajā dopā bija skaidrs tas, ka braucēji izmantos dažādas viltības, kas viņiem ļautu rīt trasē doties vēlāk. Pirmais finiša līniju sasniedza Loebs. Pēc viņa finišēja Hirvonens, kurš šoreiz kļūdījās. Viņš Loebu šajā posmā apsteidza par astoņām sekundēm, bet kopvērtējumā somu sportists Loebam bija priekšā tikai trīs sekundes, kas nozīmē to, ka rīt jāstartē pirms Loeba. “Pilnībā mana kļūda. Tikai un vienīgi mana kļūda,” pēc ātrumposma wrc.com rallija radio teica Hirvonens, uzzinot, ka apsteidzis Loebu tikai par trijām sekundēm.

Ātrākais pēdējā dopā bija Latvala, kurš par četrām sekundēm apsteidza Sordo, bet Loebu somu sportists apsteidza par 25,6 sekundēm, kas nozīmē to, ka Latvalam rīt trasē būs jādodas pirmajam. “Rīt braukšu pirmais, taču braukšu ar vēsu galvu. Nekur neskriešu,” pirmās dienas finišā saka Latvala.