Pēc pirmās dienas pārliecinošs līderis Latvala

Info: wrc.com

Par Jordānijas rallija līderi pēc pirmās dienas kļuvis Jari Mati Latvala. Otro un trešo vietu ieņem divi Sebastiani – Ogērs un Loebs.

Jau pirmais posms neveiksmīgs bija somu sportistam Miko Hirvonenam, kurš vienā līkumā sagriezās un noslāpēja sava “Ford” dzinēju. Rezultātā viņš posma uzvarētājam Latvalam zaudēja 16 sekundes. Arī nākamajā posmā nepārspēts palika Latvala, kuram sekoja P.Solbergs un Dani Sordo. Trešajā posmā ļoti ātrs bija Sordo, kurš savu komandas biedru apsteidza par 16 sekundēm. “Joprojām nav nekādas saķeres,” pēc trešā posma teica Loebs. “Nevaru atrast īsto trajektoriju.” Pēc četriem rīta posmiem vadībā atradās Latvala, taču viņa pārsvars pār konkurentiem bija ļoti niecīgs – Sordo somu pilotam zaudēja 0,4 sekundes, bet P.Solbergs – 1,5.

Pēc servisa parka pilotiem bija jāveic jau no rīta trīs veiktie posmi. Piektajā dopā ātrākais bija Latvala, kuram sekoja Hirvonens un P.Solbergs. “Pavisam savādāks rallijs. Tagad ir saķere,” pēc piektā dopa teica Hirvonens. Pirms pēdējā dopa Latvala par 5,6 sekundēm apsteidza P.Solbergu, bet par 11,5 Sordo. Somu sportists dienas pēdējo posmu veica nesamazinot savu ātrumu, kamēr gandrīz visi pārējie līderi iesaistījās taktiskajās cīņās.

Vislabākā situācijā atradās Sordo, kurš no vadošajiem pilotiem brauca pēdējais, tāpēc viņš varēja izvēlēties, kurā vietā finišēt. Rezultātā spāņu pilots zaudēja 35 sekundes un kopvērtējumā atkrita tieši aiz Miko Hirvonena, kas nozīmē to, ka Sordo būs ļoti laba starta pozīcija. Tāpat pirms finiša savu ātrumu samazināja P.Solbergs un Hirvonens.

“Stratēģijas dēļ samazināju ātrumu,” saka Sordo. “Tagad šāda parādība grants rallijos ir normāla. Komanda gribēja, lai otrajā dienā braucu aiz “Ford” komandas.” Vienīgais, kurš nevarēja iesaistīties taktiskajās cīņās, bija Loebs, kurš trasē devās kā pirmais. “Ko es varu darīt? Ja es samazināšu ātrumu, tad to izdarīs arī viņi, tāpēc nolēmu nebremzēt un braukt, cik ātri vien varu.”

Šodien pilotiem būs jāveic seši posmi, no kuriem divi būs 41,4 kilometrus gari.