Pēc pirmajiem diviem ātrumposmiem Japānas WRC posma vadībā Ogērs

Info: wrc.com
Foto: rallybel.be

Pēc pirmajiem diviem Superspeciālajiem ātrumposmiem Japānas WRC vadībā izvirzījies “Citroen” komandas pilots Sebastians Ogērs. Otrais ir Miko Hirvonens, bet trešais – Dani Sordo.

Kamēr vēl citi piloti tikai devās uz Japānu, norvēģis Peters Solbergs izmantoja tās priekšrocības, kas viņam pienākas. Ja rūpnīcu komandas sezonas laikā nedrīkst aizvadīt testus ārpus Eiropas, tad jebkura no privātajām komandām (Peters Solbergs startē ar savu privāto komandu) to drīkst darīt. Pirmdien Solbergs aizvadīja nelielus testa braucienus, pēc kuriem atzina, ka sajūtas esot lieliskas un automašīna ir gatava cīņai.

Treniņbraucienos, kuri norisinājās stadionā, ātrākais bija Jari Mati Latvala no “Ford” vienības. Otrais palika čempionāta kopvērtējuma līderis Sebastians Loebs, bet trešais Sordo. Neveiksmīgi šie treniņi beidzās bijušajam F1 pilotam Kimi Raikonenam, kurš ieskrēja betona blokā un sasita savu automašīnu. „Betona bloks, kurā ieskrēju, bija izbīdījies nedaudz uz ārpusi. Nedomāju, ka šī avārija ir nopietna, tāpēc ceru, ka mehāniķi salabos mašīnu kā nākas,” pēc treniņbraucieniem teica somu sportists.

Nedaudz vēlāk tika dots starts pirmajiem diviem Superspeciālajiem (kopā būs jāveic astoņi Superspeciālie ātrumposmi) dopiem, kuros ātrākos laikus uzrādīja Loeba komandas biedrs Ogērs. Otrais palika Hirvonens, bet trešais Sordo, kurš šajā rallijā kopā ar Raikonenu startē “Citroen Junior” komandā. Neskatoties uz treniņos piedzīvoto avāriju, Raikonens pēc pirmajiem diviem dopiem ieņem ceturto vietu. Tikai astotajā vietā, līderim zaudējot 5,7 sekundes, ir P.Solbergs, kurš ir saaukstējies un nejūtas pārāk labi.

Kopā trijās dienās Japānas rallijā pilotiem būs jāveic 26 ātrumposmi, kas kopā sastādīs 310 kilometrus. Rīt pirmajā dienā pilotiem būs jābrauc astoņi dopi, kas kopā sastādīs 146 kilometrus.

Rezultāti pēc pirmajiem diviem ātrumposmiem:

1.

S.Ogērs

Citroen C4 WRC

2:43.2

2.

M.Hirvonens

Ford Focus RS WRC 09

+2.0

3.

D.Sordo

Citroen C4 WRC

+2.1

4.

K.Raikonens

Citroen C4 WRC

+2.3

4.

J.M.Latvala

Ford Focus RS WRC 09

+2.3

6.

S.Loebs

Citroen C4 WR

+2.4

7.

F.Villagra

Ford Focus RS WRC 08

+4.6

8.

P.Solbergs

Citroen C4 WRC

+5.7

9.

H.Solbergs

Ford Focus RS WRC 08

+5.7

10.

M.Vilsons

Ford Focus RS WRC 08

+6.6

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *