Ogērs Portugālē izcīna pirmo uzvaru WRC karjerā

Info: wrc.com

Jaunais un talantīgais franču rallija pilots Sebastians Ogērs svētdien izcīnīja pirmo uzvaru savā WRC karjerā. Otrajā vietā ierindojās cits franču pilots Sebastians Loebs.

Pēc pirmās dienas līderis bija Ogērs, kurš par 26 sekundēm apsteidza Dani Sordo. Trešais tobrīd bija Loebs. Rallija otro dienu pirmais iesāka Ogērs, kuram nācās attīrīt slideno trasi. Ar katru posmu Loebs samazināja Ogēra pārsvaru un dienas beigās Loebs savam tautietim zaudēja 21 sekundi. “Šodien pēcpusdienā Ogērs brauca ļoti labi. Rīt (trešajā rallija dienā) braukšu, cik ātri varēšu, taču otrajam doties trasē šo situāciju padarīs grūtāku,” pēc rallija otrās dienas atzina Loebs.

Rallija pēdējā dienā bija jāveic pieci posmi, no kuriem pēdējais bija Superspecial posms. Pēc nobrauktiem diviem posmiem Loebs Ogēram atvinnēja desmit sekundes. Taču 16. un 17. dopā Loebam neizdevās sadeldēt Ogēra pārsvaru un pirms pēdējā Superspecial posma Ogērs Loebu apsteidza par 7,7 sekundēm. “Ogērs ir ļoti ātrs. Mēs daudz laika zaudējām rallija pirmajā dienā. Šobrīd ātrāk vairs pabraukt nevarēju. Viss ir beidzies. Tagad mums ir jauns konkurents,” pirms pēdējā dopa atzina Loebs.

Pārsteigumi nenotika un Ogērs pēc pēdējā ātrumposma varēja līksmot – ir izcīnīta pirmā uzvara WRC karjerā. “Perfektas sajūtas. Lieliska nedēļas nogale. Esmu ļoti laimīgs,” priecīgi pēc finiša teica jaunais franču pilots. Peters Solbergs, cenšoties izraut trešo vietu, pēdējā dopā ieskrēja trases barjerās un kopvērtējumā no ceturtās vietas atkrita uz piekto.

SWRC klasē uzvarēja Jari Ketomā, kamēr igaunis Ots Tanaks, kurš pēc trešās dienas N4 klases kopvērtējumā bija trešais, izstājās.

Kopvērtējumā pēc sešiem posmiem līderis ir Loebs, kuram seko Ogērs un Hirvonens.