Oficiāli: Tanaks atgriezīsies ‘Hyundai’ komandā

Foto: M-Sport

35 gadus vecais igauņu pilots Ots Tanaks pēc šīs sezonas pametīs “M-Sport Ford” komandu un nākamgad pasaules rallija čempionātā atkal pārstāvēs “Hyundai” vienību, tika oficiāli paziņots šodien.

Jau vairākus mēnešus tika baumots par Tanaka iespējamo nākotni. Lai gan “M-Sport Ford” neslēpa, ka, par spīti finansiālām grūtībām, vēlas paturēt sastāvā 2019. gada WRC čempionu, tika baumots, ka visticamāk sportists atgriezīsies vai nu “Hyundai” vai “Toyota” komandā. Otrais gan bija mazāk ticams variants.

Tanaks jau startēja “Hyundai” sastāvā no 2020. līdz 2022. gadam, taču sezonu pirms līguma termiņa beigām pameta komandu, šogad pievienojoties “M-Sport Ford” nometnei. 2020. gadā “Hyundai” sastāvā viņš guva trešo vietu pasaules čempionāta kopvērtējumā, bet pērn ierindojās otrajā vietā.

Taču Tanaks nebija apmierināts ar tā brīža vadību un tās darbu, kas kļuva par līguma laušanas galveno iemeslu. Tagad komandu vada Sirils Abitebūls, bet tehniskais direktors ir Fransuā-Havjērs Demaisons, abi speciālisti ar “Formulā 1” iegūtu pieredzi.

Īsti reālas izredzes uz titulu šogad Tanakam nav bijušas, lai gan ilgu laiku tās saglabājās. Iepriekšējās nedēļas nogalē notikušajā Čīles posmā Tanaks guva otro uzvaru šajā sezonā, bet kopvērtējumā divas sacīkstes pirms WRC sezonas beigām ir ceturtais kopvērtējumā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *